Omikron w Polsce. Waldemar Kraska: Potwierdzono siedem przypadków nowego wariantu koronawirusa

W Polsce potwierdzonych jest już siedem przypadków nowego wariantu koronawirusa omikron - poinformował w niedzielę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Wcześniej tego samego dnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o trzecim przypadku omikorona - u siedmiolatki z Gdańska.

Na antenie TVP Info wiceminister Waldemar Kraska - odnosząc się do informacji Ministerstwa Zdrowia - powiedział, że według najnowszych informacji w kraju "mamy potwierdzonych już siedem przypadków nowego wariantu koronawirusa omikron". Jak podkreślił, mutacja jest "bardzo zakaźna". - Rozprzestrzenia się w tempie, którego nie widzieliśmy w poprzednich wariantach [koronawirusa - red.] - wskazał. - To bardzo zakaźna mutacja - podkreślił.

Więcej informacji o pandemii koronawirusa znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy rząd słucha Rady Medycznej? Neumann: Rząd jej nie słucha, tylko gości od PR

Omikron w Polsce. Zakaziła się m.in. siedmiolatka z Gdańska

Wcześniej tego samego dnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykryciu trzeciego przypadku wariantu omikron u siedmioletniej dziewczynki z Gdańska, która - jak powiedział wiceszef resortu zdrowia - "wróciła z Wielkiej Brytanii" razem ze swoją mamą, u której wystąpiły objawy zakażenia. U dziewczynki objawy były paragrypowe, a test potwierdził, że to zakażenie mutacją omikron.

Philippines Asia StormTajfun Rai uderzył w Filipiny. Nie żyje co najmniej 75 osób [ZDJĘCIA]

Dziewczynka miała wykonany test PCR 10 grudnia, wcześniej zakażenie przeszła jej mama - podało MZ na Twitterze. "Dzieci z klasy (dziewczynki) były skierowane na kwarantannę, a te z najbliższego kontaktu mimo braku objawów są kierowane na test" - podało MZ. 

Autor: Magdalena Gronek (PAP)

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Szczepienie przeciw COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne)Restrykcje dla podróżujących z Polski. Szczepienie to za mało

Więcej o: