Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda przyjęli trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19

Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda przyjęli trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19. O szczepieniu pary poinformowała Kancelaria Prezydenta.
Zobacz wideo Jak państwo walczy ze smogiem? Pytamy Rzecznika Praw Obywatelskich

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda zaszczepili się przeciw COVID-19 w piątek 17 grudnia. Para prezydencka przyjęła dawkę szczepionki Comirnaty koncernów Pfizer i BioNTech. Zdjęcie Andrzeja Dudy i jego małżonki trzymających w dłoniach potwierdzenie przyjęcia szczepionki zostało opublikowane na stronie Kancelarii Prezydenta.

Choć Andrzej Duda jest przeciwnikiem obowiązku szczepień przeciw COVID-19 w Polsce, zachęca do szczepienia.  

- Szczepionka wzmacnia nasza odporność, to jest ważne, aby się zaszczepić. Wiemy, jakie są w tej chwili dane - większość osób, przede wszystkim które ciężko przechodzą zachorowanie spowodowane wirusem COVID–19, to są osoby niezaszczepione. Niestety jak wiemy, wśród tych osób jest wiele przypadków śmiertelnych, kiedy choroba kończy się zgonem pacjenta. Tak się nie dzieje, jeśli ktoś poddał się szczepieniu, w związku z tym zachęcam do tego, aby jednak się na szczepienie zdecydować - mówił prezydent Andrzej Duda w piątek 17 grudnia.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Tłumy na lotnisku Chopina w WarszawieTłumy przyjezdnych na lotnisku Chopina czekają na test na COVID-19

Andrzej Duda nie jest zwolennikiem obowiązku szczepień. "To może spowodować pewne problemy"

O tym, jakie jest stanowisko prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie szczepień przeciw COVID-19, mówił 12 grudnia jego doradca Paweł Sałek, który był gościem telewizji TVN24.

- Pan prezydent generalnie apeluje o odpowiedzialność, jeśli chodzi o szczepienia i zachęca do tych szczepień. W niedługim czasie będzie przyjmował trzecią dawkę szczepionki - to będzie w ciągu najbliższych dni, może najbliższych tygodni - zapowiedział wówczas Sałek. - Natomiast pan prezydent sygnalizował tę sprawę i mówił o tym, że nie jest zwolennikiem takiego podejścia, żeby wprowadzać obowiązek szczepień, dlatego że to może spowodować pewne problemy społeczne i emocjonalne - dodał.

Doradca został również zapytany o to, czy prezydent podpisze ustawę dotyczącą obowiązku szczepień trzech grup zawodowych, czyli medyków, nauczycieli i służb mundurowych. - Prezydent będzie podejmował decyzję jak już ustawa znajdzie się na jego biurku - skomentował.

Szczepienie przeciw COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne)Naukowcy: Szczepionki J&J, Sinopharm i Sputnik nie chronią przed omikronem

Więcej o: