Omikron w Polsce. MZ potwierdza kolejny przypadek: To 3-letnia dziewczynka z Warszawy

Ministerstwo Zdrowia poinformowa這 o wykryciu kolejnego zaka瞠nia wariantem omikron w Polsce. Badania potwierdzone zosta造 u 3-letniej dziewczynki z Warszawy.

Mamy potwierdzony drugi przypadek koronawirusa w mutacji omicron w Polsce. Zakażona to 3-letnia dziewczynka zamieszkała w Warszawie. Pozytywny wynik testu PCR uzyskała 14.12. Próbka sekwencjonowana była w laboratorium w Katowicach" - czytamy we wpisie Ministerstwa Zdrowia.

Zobacz wideo Na jakim etapie IV fali zachorowań jesteśmy? Ekspert wyjaśnia

Koronawirus w Polsce. Kolejny przypadek wariantu omikron

W czwartek 16 grudnia resort poinformował o pierwszym zakażeniu wariantem omikron wirusa SARS-CoV-2 u 30-letniej obywatelki Lesotho, która uczestniczyła w XVI Światowym Szczycie Cyfrowym ONZ (IGF 2021), który odbył się w dniach od 6 do 10 grudnia w Katowicach.

Próbka była sekwencjonowana również w katowickim laboratorium - w tym przypadku była to Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach. Główny Inspektorat Sanitarny podał, że zakażona 30-latka nie wykazywała objawów chorobowych, a w czasie pobytu w Polsce stosowała środki ochrony osobistej. 

Po stwierdzeniu zakażenia kobieta została niezwłocznie przewieziona transportem medycznym do izolatorium, w którym pozostanie do czasu zakończenia obowiązkowej kwarantanny. 

Przeczytaj więcej informacji o epidemii koronawirusa na stronie głównej Gazeta.pl.

Konkurs Szopek Krakowski (zdjęcie ilustracyjne)=Ruszył Konkurs Szopek Krakowskich. Część z nich jest ogrodzona drutem

Koronawirus w Polsce. Najwięcej zakażeń na Śląsku i Mazowszu

W piątek 17 grudnia Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o wykryciu 20 027 nowych zakażeń koronawirusem. Tydzień temu liczba ta wynosiła 24 991. Cały czas jednak utrzymuje się bardzo wysoka liczba zgonów. W ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 lub współistnienia zakażenia z chorobami wsp馧istniej帷ymi zmarło 566 osób. Tydzień temu zgonów było 148. 

Najwięcej nowych zakażeń zdiagnozowano w województwach: śląskim (2972), mazowieckim (2621), wielkopolskim (1935) i małopolskim (1904).

Koronawirus w Polsce - zdjęcie ilustracyjneMZ: 20 027 zakażeń koronawirusem i 566 ofiar śmiertelnych

Wi璚ej o: