Wielka Brytania. Niemal 90 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej od początku pandemii

Wielka Brytania. Władze Zjednoczonego Królestwa odnotowały w czwartek (16.12) 88 376 potwierdzonych przypadków COVID-19. To najwyższy wynik od początku epidemii koronawirusa. Boris Johnson wezwał ludzi do zachowania ostrożności.
Zobacz wideo Prof. Marcin Wiącek był gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl (16.12)

Kraje Unii Europejskiej i Wielka Brytania odnotowały w ostatnich tygodniach ogromny wzrost liczby przypadków zakażenia koronawirusem. Władze Zjednoczonego Królestwa przekazały, że nowy szczep - omikron - ma stanowić obecnie ponad 20 proc. potwierdzonych przypadków w Anglii - informował w poniedziałek brytyjski minister zdrowia Sajid Javid.

W czwartek 16 grudnia odnotowanych zostało 88 376 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Boris Johnson wezwał ludzi do zachowania ostrożności w obliczu nowego wariantu omikron. Naczelny lekarz Anglii Chris Whitty, ocenił, że wariant ten może dalej rozprzestrzeniać się "niesamowicie szybko". To już drugi dzień z rzędu z ogromnym bilansem nowych zakażeń w Wielkiej Brytanii. Poprzedni najwyższy wynik odnotowano dzień wcześniej - w środę 15 grudnia informowano o 78 610 nowych zakażeniach. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Wielka Brytania. Boris Johnson wezwał obywateli do zachowania ostrożności

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson uważa, że w okresie przedświątecznym ludzie powinni wybierać te aktywności i spotkania, które są naprawdę ważne. - Ludzie powinni być ostrożni i myśleć o swoich działaniach w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie - nikt nie chce zakazić się omikronem, czuć się źle i być zmuszonym do izolacji. Ale najszybszą drogą z powrotem do normalności jest to, by każdy teraz przyjął dawkę przypominającą - powiedział polityk, zapewniając, że rząd nie wprowadza lockdownu ukradkiem. Warto zaznaczyć, że w związku z rosnącą popularnością wariantu omikron, królowa Elżbieta II kolejny rok z rzędu odwołała swój tradycyjny przedświąteczny obiad z rodziną - poinformowały w czwartek (16.12) media.

wąskie wiaty przystankowe w GdańskuGdańsk. Nie demontaż, a przebudowa wiat przystankowych. Kary dla urzędników

Szczepienia przeciw COVID-19 zdejmują "prawie cały ciężar"

Jak informowało BBC, naczelny lekarz Anglii Chris Whitty powiedział w czwartek, że szczepionki i leki zdejmują "prawie cały ciężar", jeśli chodzi o walkę z epidemią koronawirusa. Dodał, że dzięki nim "każde sześć miesięcy będzie lepsze niż ostatnie sześć miesięcy". W środę (15.12) liczba podanych dawek trzecich bądź przypominających przeciw COVID-19 wzrosła do 745 183.

Boris JohnsonAnglia zaostrza restrykcje, Boris Johnson ogłasza "plan B". W tle skandal z imprezami

Więcej o: