Grecja. Wszyscy podróżni będą musieli okazać negatywny test na COVID-19. Nawet zaszczepieni

Od niedzieli 19 grudnia Grecja będzie wymagać od wszystkich podróżnych negatywnego testu na COVID-19 - poinformowało greckie ministerstwo zdrowia. Test PCR będzie musiał być wykonany nie później niż 48 godzin przed przyjazdem do Grecji - dodano.

Ministerstwo Zdrowia Grecji ogłosiło, że od 19 grudnia (niedziela) wszyscy podróżni będą zobligowani do okazania negatywnego testu na obecność COVID-19. Jak podkreślał portal GardaWorld, nowy obowiązek będzie dotyczył wszystkich podróżnych, również zaszczepionych.

Zobacz wideo Kowalski i Siarkowska zagłosują za projektem ws. paszportów covidowych?

Grecja zaostrza restrykcje epidemiczne. Powodem wariant omikron

Decyzja greckich władz podyktowana jest próbą opanowania pandemii koronawirusa w związku z obawami dotyczącymi wariantu omikron - tłumaczył resort zdrowia.

Tunel pod Ursynowem na S2Tunel pod Ursynowem otworzą za kilka dni. Odbyły się testy bezpieczeństwa

Z obowiązku okazania negatywnego testu zwolnione będą osoby przebywające w innym państwie mniej niż dwie doby - poinformowało ministerstwo. Podobne regulacje wprowadziły we wtorek Włochy.

Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w środę w Grecji zarejestrowano ponad 4,7 tys. nowych przypadków COVID-19 i 78 zgonów związanych z chorobą. W tym kraju o populacji ponad 10 mln zaszczepionych co najmniej jedną dawką preparatu przeciw koronawirusowi jest 68 proc. mieszkańców, a w pełni - 63 proc. 

Koronawirus. Włochy - szczepieniaWłochy zamierzają przedłużyć stan wyjątkowy do końca marca 2022 roku

ska/ tebe/ (PAP)

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: