Projekt Hoca ws. szczepień. Paweł Kukiz: Ja za taką ustawą nie zagłosuję

Paweł Kukiz był gościem Roberta Mazurka w Porannej rozmowie RMF FM. W trakcie programu odniósł się do projektu ustawy posła PiS, Czesława Hoca, przewidującego, że pracodawcy mogliby wymagać paszportów covidowych od swoich pracowników. - Ja za taką ustawą nie zagłosuję, na pewno - zadeklarował polityk.
Zobacz wideo Czy inflacja jest poza kontrolą? Borys: Wydaje mi się, że nie

Paweł Kukiz w środę na antenie RMF FM zapowiedział, że nie poprze projektu ustawy, który pozwalałby pracodawcy na weryfikację, czy pracownik jest zaszczepiony przeciw COVID-19. Posłowie PiS Czesław Hoc i Paweł Rychlik w połowie listopada informowali o tym, że skierują do Sejmu poselski projekt ustawy który zezwalałby na to. - Przedsiębiorca będzie mógł poprosić o certyfikat zaszczepienia pracownika i jeśli nie będzie pracownik zaszczepiony, to będzie mógł zreorganizować pracę, np. przenieść takiego pracownika do działu tam, gdzie nie będzie miał styczności z klientami - tłumaczył PAP poseł PiS Czesław Hoc

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Paweł Kukiz: Cóż mnie interesuje czy ta druga osoba jest zaszczepiona, czy nie?

Paweł Kukiz w środę (15.12) na antenie RMF FM zadeklarował, że jest przeciwny temu, aby pracodawca wymagał od swoich podwładnych paszportu covidowego. - Jeżeli pracodawca będzie miał prawo kontrolować pracownika w tej materii, to ja za taką ustawą nie zagłosuje, na pewno - zapowiedział. - Nie mówię, że będę przeciw, być może się wstrzymam - dodał. 

Paweł Kukiz w rozmowie zaznaczył, że się zaszczepił i ma zamiar przyjmować kolejne dawki przeciw COVID-19. Zapytany przez Roberta Mazurka o paszporty covidowe odpowiedział: - Moje szczepienie to jest moja sprawa. Skoro słyszę komunikat: osoba zaszczepiona praktycznie w 100 proc. jest bezpieczna, nie umrze, to cóż mnie interesuje czy ta druga osoba jest zaszczepiona, czy nie?

Dziennikarz zwrócił uwagę na dysfunkcję ochrony zdrowia w czasie pandemii. Polityk zaznaczył, że nie jest ona spowodowana przez pacjentów zakażonymi SARS-CoV-2, tylko zaniedbaniami, które trwają od 1989 roku. Według niego sytuacją w szpitalach powinni martwić się ci, którzy do takiego stanu doprowadzili, od SLD po PiS - komentował poseł.

Władimir Putin podczas wideokonferencji z Joe BidenemJoe Biden i Władimir Putin rozmawiali on-line ponad dwie godziny [ZDJĘCIA]

Paweł Kukiz o niezaszczepionych: Jeśli ktoś chce się wieszać, może to zrobić

- Jeśli ktoś chce się wieszać, mówię to z perspektywy osoby, która się zaszczepiła i która uważa, że osoby nieszczepiące się popełniają błąd, jeśli ktoś chce popełnić samobójstwo, to pan robi wszystko, żeby mu wytłumaczyć, by tego nie robił, a nie natychmiast pisze ustawę o zakazie sprzedaży sznurówek, sznurów, pasków - stwierdził, krytykując projekt ustawy.

- Ma pan prawo wejść na parapet i skoczyć z okna. Każdy człowiek decyduje o swoim życiu, to jest jego sumienie i jego wybór. Ja też ryzykuję, szczepiąc się, bo nikt nie wie tak do końca, o co w tym chodzi, natomiast podejmuję ryzyko szczepienia, bo większym ryzykiem jest, według mnie, niezaszczepienie się. Zadaniem państwa jest wytłumaczyć ludziom, zachęcić ich, a nie zmuszać - dodał Paweł Kukiz.

Choć polityk nie jest zwolennikiem wprowadzenia obowiązku szczepień, uważa, że pracownikom powinno się umożliwić stosowanie obowiązkowych testów na obecność COVID-19. 

Laboratorium diagnostyki prowadzące testy wykrywające wirus COVID-19 w ŁodziTest dla współdomownika osoby zakażonej - formularz zapisu na DOM

Więcej o: