Włochy. "Nawrócony" antyszczepionkowiec apeluje ze szpitala: Szczepcie się, COVID-19 to piekło [WIDEO]

"Szczepcie się", COVID-19 to "piekło" - taki apel "nawróconego" antyszczepionkowca, przebywającego na oddziale intensywnej terapii, zamieściły włoskie media. Jeszcze niedawno na swoim profilu publikował teksty przeciwko szczepieniom, dziennikarzom i obowiązkowi przepustki sanitarnej.

50-latek z Piacenzy przedstawiał się w mediach społecznościowych jako zagorzały przeciwnik szczepień i podważał dane dotyczące liczby zmarłych na COVID-19 we Włoszech, która przekroczyła 134 tysiące. Popierał manifestacje przeciwko wymogowi paszportu covidowego w miejscach pracy.

Zobacz wideo Na jakim etapie IV fali zachorowań jesteśmy? Ekspert wyjaśnia

Włochy. "Nawrócony" antyszczepionkowiec: Szczepcie się, proszę, nie róbcie tak, jak ja

Kilka dni temu Marco Marchesin trafił w ciężkim stanie na oddział intensywnej terapii w swoim mieście. To stamtąd, także za pośrednictwem mediów społecznościowych, wystosował skierowany do antyszczepionkowców apel. Nagrał go w hełmie do tlenoterapii. Łapiąc z trudem oddech chory na COVID-19 mężczyzna powiedział, że jest "bardzo słaby".

- Nie myślałem, że tu się znajdę. Nie jestem zaszczepiony; tak jak wiele osób tutaj. Niedawno umarła tu 41-latka na COVID-19 - dodał.

Chory przyznał też, że popełnił błąd i zaapelował o udział w programie szczepień.

- Nie dajcie się zabić przez tę chorobę. Szczepcie się. Wybierzcie szczepionkę, którą uważacie za odpowiednią. Macie dwa rodzaje, cztery firmy farmaceutyczne. Szczepcie się, to nie jest żart, na to się umiera. Ta choroba niszczy płuca. Szczepcie się, proszę, nie róbcie tak, jak ja, który czekałem. To jest piekło - wezwał mężczyzna walczący ze skutkami zakażenia.

We Włoszech niezaszczepionych jest około 6 milionów osób. Po dwóch dawkach jest 85 procent ludności. Masowo wykonywane są obecnie szczepienia trzecią dawką.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: