Zgorzelec. Pobito aptekarza, który zwrócił klientowi uwagę na brak maseczki

Dwaj mężczyźni podejrzani o pobicie aptekarza w Zgorzelcu, naruszenie miru oraz zniszczenie mienia zostali zatrzymani przez policję. Wcześniej aptekarz wyprosił jednego z nich z apteki, ponieważ ten nie chciał założyć maseczki.

Do zdarzenia doszło w piątek w jednej z aptek w Zgorzelcu (w. dolnośląskie). 20-letni mężczyzna, który chciał zrealizować receptę, został poproszony o założenie maseczki zasłaniającej nos i usta.

Zobacz wideo Dr Fiałek o hejcie, który go dotknął w związku z walką z COVID-19
Mężczyzna odmówił, zasłaniając się zaświadczeniem lekarskim. W związku z tym został wyproszony z apteki. Wówczas nie czekając na przyjazd policji, wrócił razem ze swoim bratem, aby 'wyjaśnić sytuację z pracownikiem apteki'

- przekazała w niedzielę rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu kom. Agnieszka Goguł.

20 i 30-latek weszli na zaplecze apteki, pobili aptekarza i zniszczyli wyposażenie lokalu. Agresorzy zostali zatrzymani przez policję. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Pobicie aptekarza w Zgorzelcu. To kolejny przykład bezzasadnej agresji

To kolejny tego rodzaju incydent, do którego doszło w ostatnich tygodniach. Pod koniec listopada do jednej z aptek na warszawskiej Woli przyszedł klient bez maseczki. Na uwagę farmaceutek, aby zastosował się do obowiązujących obostrzeń, wpadł w furię. Mężczyzna przewrócił część stojaków z lekami i zaczął niszczyć inne elementy wyposażenia lokalu.

Najpierw szarpnął za regał, na którym leżały herbaty i zioła, drugim stojakiem rzucił w szybę apteki i zbierał się do wyjścia, ale jeszcze na odchodne zaczął kopać w kosz na śmieci tak uporczywie, że roztrzaskał go na kawałki

- relacjonowała farmaceutka w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Polska zmaga się z czwartą falą pandemii COVID-19

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykryciu 19 452 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dla porównania tydzień temu liczba ta wynosiła 22 389. Zmarło 45 osób.

Aktualnie w szpitalach znajdują się 23 644 osoby zakażone koronawirusem, z czego 2 142 są podłączone do respiratora. Objętych kwarantanną jest 625 426 osób. Od początku wybuchu epidemii koronawirusem zakaziło się 3 828 248 osób, 88 479 zmarło, a 3 289 117 pacjentów zostało uznanych za ozdrowieńców.

Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: