Włochy. Niezwykły koncert w ośrodku szczepień w Wenecji. "Przeszyły nas dreszcze"

Wyjątkowy koncert odbył się w wielkim ośrodku szczepień w Wenecji. Przyszli tam anonimowo członkowie chóru teatru La Fenice, którzy recitalem podziękowali personelowi medycznemu za pracę.

W wielkim ośrodku medycznym śpiewacy wyglądali tak, jak każdy, kto przychodzi na szczepienie; byli w swetrach, dżinsach, kurtkach, w szalikach i w maseczkach.

Usiedli z innymi czekającymi na trzecią dawkę szczepionki. W samo południe, ku zdumieniu wszystkich obecnych w poczekalni i personelu medycznego, kilkadziesiąt osób wstało nagle ze swoich miejsc i rozpoczęło występ. Członkowie chóru słynnego weneckiego teatru wykonali włoski hymn, a następnie kilka pieśni, w tym słynną "Va, pensiero" Giuseppe Verdiego. Niespodziewany recital w tym wyjątkowym miejscu trwał pół godziny

Śpiewacy przyszli, by w ten sposób wyrazić wdzięczność pracownikom służby zdrowia, pracującym niemal nieprzerwanie od 21 miesięcy.

Więcej informacji o pandemii koronawirusa znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na elektronicznej tablicy informacyjnej wskazującej numery osób wywoływanych na szczepienie pojawił się podczas występu napis: "Dziękujemy wam, medycy. La Fenice".

Recital nagrodziło brawami kilkaset osób czekających na szczepienie. 

Zobacz wideo Donald Tusk ocenia prawo aborcyjne w Polsce

Włochy. "Zabrzmiał hymn w wykonaniu magicznych głosów"

Niektórzy po występie naprawdę zaszczepili się; był wśród nich dyrektor teatru Fortunato Ortombina, który przyznał: "To był najbardziej emocjonujący koncert w moim życiu".

"Kiedy nagle ku naszemu zaskoczeniu zabrzmiał hymn w wykonaniu magicznych głosów chóru przeszyły nas dreszcze" - podkreślił szef ośrodka szczepień Edgardo Contato. "Nie można sobie wyobrazić bardziej szlachetnych i wzruszających podziękowań" - dodał.

"Myślę, że ten nadzwyczajny gest pozostanie w historii pandemii nie tylko w Wenecji i we Włoszech" - stwierdził szef regionalnych władz Luca Zaia.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)/sw/ sp/ 

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Mateusz MorawieckiPremier o Rondzie Praw Kobiet. "Coś niepokojącego dzieje się w Warszawie"

Więcej o: