Niedzielski: Od 14 grudnia będzie można zapisywać na szczepienia dzieci od 5 do 11 lat

Od wtorku będzie można zapisywać na szczepienia przeciw COVID-19 dzieci od 5 do 11 lat. Od 16 grudnia będziemy chcieli rozpocząć akcję szczepienia dzieci - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

W czasie piątkowej konferencji prasowej przed Szpitalem Tymczasowym w Opolu szef resortu zdrowia powiedział, że 13 grudnia dotrą do Polski pierwsze dostawy szczepionek dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. - Od 16 grudnia będziemy chcieli rozpocząć akcję szczepień tych dzieci - powiedział Niedzielski. Poinformował, że w najbliższą niedzielę i w poniedziałek w systemie elektronicznym będą wystawiane zlecenia dla dzieci.

Więcej informacji o pandemii koronawirusa znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czym skutkuje nieszczepienie się i pobłażanie takim zachowaniom? Ekspert tłumaczy

Szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci. Rejestracja podobna do tej dla dorosłych

Adam Niedzielski powiedział, że zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci będą odbywały się podobnie jak w przypadku dorosłych, czyli przez infolinię i za pośrednictwem strony internetowej. Oczywiście będzie musiał to robić opiekun, który powinien być także obecny przy szczepieniu dziecka - tłumaczył Niedzielski.

Zbigniew ZiobroZiobro o weryfikacji certyfikatów covidowych: Problem natury konstytucyjnej

Komisja Europejska zatwierdziła szczepionkę Comirnaty firm Pfizer/BioNTech przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat po tym, jak Europejska Agencja Leków (EMA) wydała pozytywną rekomendację dla tego specyfiku. EMA uznała, że korzyści ze stosowania Comirnaty u dzieci w wieku 5-11 lat przewyższają ryzyko, szczególnie w przypadku chorób zwiększających prawdopodobieństwo ciężkiego przebiegu COVID-19. 

Autor: Magdalena Gronek, Marek Szczepanik (PAP)

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Koronawirus we Francji (zdjęcie ilustracyjne)Francja. Nowy wariant koronawirusa odkryty w klinice w Marsylii

Więcej o: