Koronawirus w Polsce. Waldemar Kraska przedstawił nowe dane. "Ciężki okres będzie trwał ok. dwóch tygodni"

- Mamy 24 tys. 991 nowych zakażeń w Polsce - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w piątek 10 grudnia. Z jego słów wynika także, że z powodu COVID-19 zmarły kolejne 562 osoby.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przedstawił w Radiu Plus najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa. Mówił także, że "statystycznie od początku szczepień na 100 zgonów 94 osoby to osoby niezaszczepione".

- Myślę, że ciężki okres będzie trwał jeszcze około dwóch tygodni. Niewykluczone, że w szpitalach zajęte będzie nawet 30 tys. łóżek covidowych - powiedział Kraska.

Tydzień wcześniej, w piątek 3 grudnia, odnotowano 26 965 zakażeń koronawirusem i 470 zgonów związanych z COVID-19. Ministerialny raport na temat epidemii koronawirusa w Polsce jest publikowany codziennie o godzinie 10:30.

Więcej informacji o pandemii koronawirusa znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy nowe obostrzenia pomogą w walce z pandemią? Pytamy eksperta

Szczepienie dzieci przeciw COVID-19. Już wkrótce ruszy rejestracja

W rozmowie z Radiem Plus Waldemar Kraska mówił także o szczepieniu dzieci przeciw COVID-19. 

- 13 grudnia szczepionki mają być u nas w kraju. W następnych dniach zostaną rozdysponowane do punktów szczepień, a 16 grudnia chcemy rozpocząć akcję szczepienia dzieci powyżej 5. roku życia. Rejestracja rozpocznie się kilka dni wcześniej - wyjaśnił wiceminister.

Pandemia koronawirusa. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr. 1, II Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Lublin, 8 grudnia 2021 Ekspert o antyszczepionkowcach: Rozwrzeszczana, egoistyczna tłuszcza

 

Więcej o: