Paweł Kukiz jest za obowiązkowymi testami na COVID-19 dla pracowników

Przewodniczący koła poselskiego Kukiz' 15 - Demokracja Bezpośrednia Paweł Kukiz powiedział, że nie jest zwolennikiem wprowadzenia obowiązku szczepień, ale sam zachęca do zaszczepienia się przeciw COVID-19.

Paweł Kukiz podkreślał na antenie Programu 3. Polskiego Radia, że należy przekonywać Polaków do szczepień, aby nie trzeba było nikogo do nich zmuszać. Dodał, że jeśli wprowadzony zostanie obowiązek szczepień dla pewnych grup zawodowych, niezaszczepieni pracownicy powinni mieć możliwość wzięcia urlopu płatnego.

Zobacz wideo Senator Jackowski o ustawach covidowych: Błędy zostały poczynione przez obie strony

Paweł Kukiz o szczepieniu przeciw COVID-19: Zamierzam zaszczepić się trzeci raz

- Ja się szczepiłem dwukrotnie. Zamierzam zaszczepić się trzeci raz, natomiast nie będę nikogo zmuszał do tego, by taką decyzję podejmował - powiedział Paweł Kukiz.

Podkreślił jednocześnie, że zgadza się na umożliwienie pracodawcom stosowania obowiązkowych testów dla pracowników.

Virus Outbreak Netherlands Protest w Rotterdamie. Policja oddała strzały, w centrum stan wyjątkowy [ZDJĘCIA]

7 grudnia Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że od 1 marca nauczyciele, pracownicy systemu ochrony zdrowia i służb mundurowych będą podlegali obowiązkowi zaszczepienia się przeciw COVID-19. Z kolei od połowy grudnia rozpocznie się szczepienie przeciw COVID-19 dzieci w wieku od 5. do 11. roku życia. Pierwszą partię szczepionek przeznaczonych dla tej grupy wiekowej Polska ma otrzymać 13 grudnia.

Przeczytaj więcej o pandemii koronawirusa na stronie głównej Gazeta.pl.

Ministerstwo Zdrowia publikuje nowe dane dot. zakażeń koronawirusem. 28 542 nowe przypadki

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, w Polsce w ciągu minionej doby zarejestrowano 28 tysięcy 542 zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 188 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 404 osoby. 13 tysięcy 568 osób uznano za ozdrowieńców.

Koronawirus w Polsce (szpital covidowy - zdjęcie ilustracyjne) Olsztyn. Nie żyje 15-latek chory na COVID-19. "To nie choroba seniorów"

Najwięcej nowych zakażeń wykryto w województwach śląskim - 4 234 przypadki - i mazowieckim - 4 035 przypadków. Od początku pandemii testy laboratoryjne w Polsce wykazały 3 miliony 732 tysiące 589 zakażeń koronawirusem. Zmarło 86 tysięcy 796 osób chorych na COVID, a wyzdrowiało 3 miliony 194 tysiące 731 osób, u których wcześniej potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Więcej o: