Nowe obostrzenia. Wraca nauka zdalna. Kiedy uczniowie wrócą do szkoły?

Minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceszef resortu Waldemar Kraska poinformowali o nowych obostrzeniach. - Od 20 grudnia do 9 stycznia będzie obowiązywała nauka zdalna w szkołach - przekazali.

O zaostrzeniu obostrzeń premier Mateusz Morawiecki informował już w poniedziałek 6 grudnia. Najnowsze restrykcje zostały ogłoszone we wtorek 7 listopada podczas konferencji prasowej Adama Niedzielskiego i Waldemara Kraski.

Zobacz wideo Co z funduszem kompensacyjnym? Klimczak: Projekt uzyskał poparcie wszystkich klubów i kół

Nauka zdalna. Uczniowie wrócą do nauki zdalnej jeszcze w grudniu

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas wtorkowej konferencji ogłosił powrót nauki zdalnej. - Zdecydowaliśmy się, że te kilka dni, które poprzedzają ferie świąteczne, od 20 do 23 grudnia, ale także okres postferyjny, kiedy mamy święto Trzech Króli, będzie z nauką zdalną - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych wrócą do nauki stacjonarnej 10 stycznia. - Intencją jest wydłużenie okresu, gdy nie dochodzi do interakcji między dziećmi - wyjaśnił Adam Niedzielski.

Gdy szkoły przejdą na nauczanie zdalne, przedszkola i żłobki wciąż pozostaną otwarte.

Nowe obostrzenia na święta 2021. Limity m.in. w kościołach, restauracjach i kinach

Od 15 grudnia obniżony zostanie limit obłożenia w restauracjach, hotelach, teatrach, kinach, obiektach sportowych i sakralnych do 30 proc. Tego samego dnia zostanie wprowadzony nowy limit w transporcie zbiorowym - do 75 proc. Adam Niedzielski zastrzegł, że "by ten limit mógł być w jakikolwiek sposób przekroczony, to przedsiębiorca będzie musiał wykazać, że weryfikuje certyfikaty". 

Od 15 grudnia zamknięte będą dyskoteki i inne miejsca do tańczenia. Obowiązkowe będą również testy dla osób mieszkających z osobami chorującymi na COVID-19 (bez względu na posiadanie certyfikatu covidowego). Co więcej, osoby przylatujące do Polski spoza strefy Schengen muszą mieć wykonany test na COVID-19 nie wcześniej niż 24 godziny przed przekroczeniem granicy

Więcej o: