Nowe dane ws. liczby zakażeń. Kraska o "dość wysokim poziomie". Znów ponad 500 zgonów w ciągu doby

- Mamy 19 366 nowych przypadków COVID-19 - poinformował Waldemar Kraska. Jak dodał, minionej doby zmarły 504 osoby, które zakaziły się koronawirusem.
Zobacz wideo Senator Jackowski o ustawach covidowych: Błędy zostały poczynione przez obie strony

Jak podkreślił Waldemar Kraska w programie "Newsroom" WP, ostatnie dane pokazują, że Polska zmaga się ze "szczytem czwartej fali". - Dane, które otrzymujemy codziennie, właściwie się już ustabilizowały, tydzień do tygodnia one są porównywalne, ale jednak na dość wysokim poziomie - stwierdził.

Wiceminister podkreślił, że niepokojące są dane dotyczące liczby hospitalizowanych osób. - W ciągu ostatniej doby 826 osób trafiło do szpitali. W tej chwili jest ponad 23 tys. osób zakażonych koronawirusem, które przebywają w szpitalach - zaznaczył, dodając, że zwiększyła się również liczba osób wymagających intensywnej terapii - obecnie to już ponad 2 tys. pacjentów.

Waldemar Kraska zaapelował także o szybsze zgłaszanie się do szpitali. - Chciałbym się do wszystkich zwrócić. Jeżeli mamy objawy, nie czekajmy - podkreślił.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

&Wybory prezydenckie 2020 pierwsza turaPolacy na "tak" ws. certyfikatów covidowych. Wskazali, gdzie powinny obowiązywać

Nowe obostrzenia covidowe w Polsce

W związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa - omikronu - od środy 1 grudnia w Polsce obowiązują zaostrzone restrykcje epidemiczne.

Zgodnie z rozporządzeniem wydany został m.in. zakaz lotów do niektórych państw afrykańskich. Osoby przybywające do Polski spoza strefy Schengen obejmowane są natomiast wydłużoną do 14 dni kwarantanną

Zmniejszone zostały też limity osób w miejscach publicznych, takich jak m.in. siłownie, muzea, galerie sztuki, centra handlowe, hotele, kina. W zgromadzeniach i uroczystościach udział wziąć może 100 osób (do tej pory limit wynosił 150 osób). Do limitów nie zaliczają się osoby zaszczepione. 

Pełna lista obostrzeń dostępna w poniższym tekście:

Koronawirus w Polsce.Nowe obostrzenia. Ukazało się rozporządzenie z nowymi restrykcjami [LISTA]

Więcej o: