Szczepienia przeciw COVID-19 dzieci od piątego roku życia. Znamy datę

Od 16 grudnia resort zdrowia chce rozpocząć akcje szczepienia dzieci w wieku od pięciu do 11 lat - poinformował w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że 1,1 mln szczepionek przeznaczonych dla tej grupy dotrze do Polski 13 grudnia.
Zobacz wideo Jak walczyć z pandemią? Czarzasty: Trzeba ludzi zaszczepić

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz podczas konferencji prasowej w piątek (3 grudnia) był pytany, kiedy ruszą szczepienia dzieci w wieku od pięciu do 11 lat. Andrusiewicz odparł, że szczepionki dla tej grupy powinny dotrzeć do Polski 13 grudnia.

Czwarta fala na świecieŚwiat tonie w IV fali pandemii. Skok liczby zakażeń w innych krajach [ZDJĘCIA]

Wojciech Andrusiewicz: Chcielibyśmy od 16 grudnia podjąć akcję szczepień dzieci od piątego r.ż.

- Mamy w tej chwili decyzję producenta, że partia 1,1 mln szczepionek dotrze do Polski 13 grudnia. W granicach 11-12 grudnia Ministerstwo Zdrowia wystawi e-skierowania dla tej grupy wiekowej, które będą musieli podjąć rodzice. Chcielibyśmy od 16 grudnia, po dystrybucji szczepionek do punktów sczepień, podjąć akcję szczepień wśród dzieci - powiedział rzecznik resortu zdrowia. Dodał, że rejestracja na te szczepienia będzie przebiegała tak samo jak starszych dzieci.

Więcej na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce na stronie głównej Gazeta.pl.

Niemowlę (zdjęcie ilustracyjne)Na OIOM-ach leżą też niemowlęta chore na COVID-19. Wcześniej tak nie było

Waldemar Kraska: Mamy dużo sygnałów, że rodzice chcą szczepić dzieci

O dostawie szczepionek dla dzieci informował już w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. - Mamy dość dużo sygnałów, że rodzice chcą szczepić dzieci powyżej piątego roku życia. Mam nadzieję, że szczepionki dotrą do nas trochę wcześniej, żebyśmy mogli logistycznie się do tego przygotować - mówił.

Wiceszef MS wyjaśniał też, że szczepionka dla dzieci od piątego do 11 roku życia jest zmodyfikowana w stosunku do preparatu przeznaczonego dla dorosłych i podaje się ją w dawce trzy razy mniejszej niż dorosłym. (PAP)

Autor: Mateusz Mikowski

Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: