Korea Południowa. Zakażeni omikronem podali nieprawdziwe informacje. Narazili dziesiątki ludzi

Małżeństwo zakażone wariantem koronawirusa omikron kłamało w sprawie powrotu z lotniska do domu po przylocie z Nigerii, narażając na infekcję ponad 80 osób - podała w czwartek agencja Yonhap. To pierwsze przypadki omikrona wykryte w Korei Południowej.

Pastor po 40. roku życia i jego żona w podobnym wieku wrócili z Nigerii 24 listopada, a następnego dnia wykryto u nich infekcję koronawirusem. Poinformowali władze, że z lotniska wrócili specjalną taksówką przystosowaną do kwarantanny, ale w rzeczywistości odwiózł ich prywatnym samochodem znajomy obywatel Uzbekistanu. Następnie mężczyzna przez sześć dni poruszał się bez ograniczeń i miał kontakt z 87 osobami, w tym z członkami rodziny, znajomymi i kolegami z pracy, co wystawiło je na ryzyko infekcji. Później również u Uzbeka potwierdzono zakażenie omikronem.

Zobacz wideo Senator Jackowski o ustawach covidowych: Błędy zostały poczynione przez obie strony

Omikron w Korei Południowej. Pastor i jego żona mogą zostać oskarżeni

U żony i teściowej obywatela Uzbekistanu podejrzewa się infekcję omikronem, a dochodzenie epidemiologiczne trwa - podał Yonhap, powołując się na niewymienionych z nazwisk urzędników. Służby medyczne rozważają oskarżenie pastora i jego żony o złamanie ustawy o zapobieganiu chorobom zakaźnym, ponieważ z powodu ich nieprawdziwego oświadczenia obywatel Uzbekistanu nie został zaliczony do kategorii bliskich kontaktów osób z potwierdzonym zakażeniem.

Więcej informacji na temat epidemii koronawirusa znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Protesty w AustriiFala protestów w Europie. W Holandii zamieszki na ulicach kilku miast [ZDJĘCIA]

Koronawirus w Korei Południowej - najnowsze statystyki

W Korei Południowej odnotowano w czwartek kolejny rekordowy bilans zakażeń koronawirusem - 5266 nowych infekcji, a liczba chorych w stanie krytycznym wzrosła do 733 i jest najwyższa od początku pandemii. Wzrost nastąpił po złagodzeniu restrykcji i przejściu na model "życia z COVID-19".

Autorzy: anb/ tebe (PAP)

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Izrael - zdjęcie ilustracyjneOmikron. Izrael o nowym wariancie koronawirusa: Jest miejsce na optymizm

Więcej o: