Beata Kempa zakażona koronawirusem. "Dziękuję za wszelkie słowa otuchy"

Europosłanka Solidarnej Polski Beata Kempa jest zakażona koronawirusem. Informację tę przekazała w mediach społecznościowych.
Zobacz wideo Jak przebiega IV fala COVID-19? Dr Szułdrzyński: Przesuwa się ona na zachód Polski

"I mnie przychodzi zmierzyć się z COVID-19. Otrzymałam pozytywny wynik testu" - napisała Beata Kempa na w środę Twitterze. "Dziękuję za  słowa otuchy" - dodała europosłanka Solidarnej Polski.

Protest w Warszawie przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego, 01.12.2021"Nie chciej, Polsko, mojej krwi!". Gdzie odbywają się protesty kobiet?

Koronawirus w Polsce. Stan na wtorek 30 listopada

Ministerstwo Zdrowia podało w środę, że w ciągu ostatniej doby w Polsce wykryto 29 064 zakażenia koronawirusem. Tego dnia przeprowadzono łącznie 114 112 testów na obecność SARS-CoV-2. Najwięcej nowych zakażeń wykryto w województwach: mazowieckim (4806), śląskim (4147) oraz wielkopolskim (2880). Zmarło 570 zakażonych osób, z których 161 bezpośrednio z powodu COVID-19. Pozostałych 409 pacjentów cierpiało też na choroby współistniejące. Od początku epidemii w naszym kraju wykryto 3 569 137 zakażeń koronawirusem, a zmarły łącznie 84 153 zakażone osoby.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki w ToruniuTomasz Grodzki: Kapitan zasnął, a marynarze uciekli. Płyniemy statkiem na skały

Najnowsze informacje o pandemii znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Choć nie ma informacji, by omikron - nowy wariant COVID-19 - dotarł do naszego kraju, rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz przekazał, że pod tym kątem badane są obecnie próbki od dwóch pacjentów.

- Obecnie sekwencjonwane są dwie próbki od pacjentów zakażonych koronawirusem, gdzie podejrzewamy omikrona. Wyniki będą znane w ciągu 48 godzin - przekazał Andrusiewicz w środę na konferencji prasowej. - Czekamy na 100-proc. potwierdzenie przez ekspertów, bo w ostatnim czasie pojawiają się wykluczające się informacje - odparł rzecznik na pytania, czy osoby zakażone omikronem będą poddawane bardziej restrykcyjnym obostrzeniom.

Więcej o: