Koronawirus - nowe dane. Ponad 29 tysięcy zakażeń. To największy wynik w czwartej fali

Ministerstwo Zdrowia ogłosi w środę ponad 29 tysięcy zakażeń - wynika z ustaleń Polsat News. Będzie to najwyższy dobowy wynik podczas czwartej fali epidemii koronawirusa w Polsce.

- W ciągu ostatniej doby odnotowano ponad 29 tys. zakażeń koronawirusem - taka informację przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z Polsat News. - Jest też "dużo zgonów" - usłyszeli w Ministerstwie Zdrowia dziennikarze tej telewizji.

Zobacz wideo Czy rząd słucha Rady Medycznej? Neumann: Rząd jej nie słucha, tylko gości od PR

Kolejny wzrost zakażeń koronawirusem. W środę spodziewany jest najwyższy wynik czwartej fali COVID-19

Tydzień temu w środę 24 listopada odnotowano 28 380 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i 460 zgonów. Resort zdrowia w rozmowie z Polsatem zwrócił też uwagę na to, że przyrost zakażeń jest w tym tygodniu dużo mniejszy niż w poprzednich. To może zwiastować "przełom" w czwartej fali.

29 tysięcy zakażeń koronawirusem w ciągu doby to będzie najwyższy wynik podczas czwartej fali epidemii COVID-19 w Polsce. Komunikat Ministerstwa Zdrowia zostanie podany w środę 1 grudnia o godzinie 10:30. 

Więcej informacji na temat epidemii koronawirusa na stronie głównej Gazeta.pl.

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w LublinieLublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

We wtorek Europejska Agencja Leków zatwierdziła szczepionkę przeciwko COVID-19 Pfizer/BioNTech dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Kiedy preparat ten może być podawany dzieciom w Polsce?  - Około 15 grudnia, to realny termin, kiedy rozpoczną się w Polsce te szczepienia. Jeżeli oczywiście wcześniej pojawi się ta szczepionka u nas w kraju, to wdrożymy to wcześniej - powiedział we wtorek Waldemar Kraska.

Nowe obostrzenia w Polsce od 1 grudnia

  • Zgodnie z rozporządzeniem, obowiązuje zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich: Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA i Zimbabwe, które zostały uznane przez ECDC za państwa szczególnego ryzyka.
  • Osoby wracające z wyżej wymienionych państw podlegają obowiązkowej kwarantannie, wydłużonej do 14 dni. Podróżujący nie są zwolnieni z izolacji nawet wówczas, gdy wykonany test na koronawirusa da wynik ujemny.
  • Osoby wracające do Polski z krajów spoza strefy Schengen również objęte są wydłużoną do 14 dni kwarantanną. Zwolnienie z niej możliwe jest po ośmiu dniach od wykonania testu PCR, który da wynik negatywny. Test musi zostać zrobiony dopiero po przekroczeniu granicy.
  • Osoby w pełni zaszczepione, przyjeżdżające spoza strefy Schengen, nie podlegają kwarantannie. Dotyczy to szczepień preparatami uznawanymi w Unii Europejskiej - szczepionkami firm Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca czy Johnson & Johnson.
  • Limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowych obowiązuje w klubach i centrach fitness, na siłowniach, w muzeach, galeriach sztuki, na targach, wystawach, kongresach i konferencjach. Limit ten obowiązuje także w sklepach i centrach handlowych.
  • W zgromadzeniach i uroczystościach, takich jak wesela, komunie, spotkania, dyskoteki, uczestniczyć może do maksymalnie 100 osób (wcześniej 150 osób).
  • Maksymalnie 50 proc. obłożenia mogą mieć hotele, lokale gastronomiczne, obiekty kulturalne (kina, teatry, opery, filharmonie, ośrodki kultury), obiekty sportowe (baseny, aquaparki). Limit ten dotyczy też koncertów i uroczystości w kościołach.
  • Limit na wydarzenia sportowe organizowane poza obiektami sportowymi zostanie zmniejszony z 500 do 250 osób.

Koronawirus w Polsce (praca medyków - zdjęcie ilustracyjne)Omikron w Polsce? Turysta zakaził się koronawirusem na wycieczce w Afryce

 

Więcej o: