Niezaszczepieni dostaną SMS-y od Ministerstwa Zdrowia. Rusza akcja zachęcająca do szczepień

Osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, które mają aktywowane Internetowe Konto Pacjenta, otrzymają w poniedziałek z Ministerstwa Zdrowia SMS-a zachęcającego do zaszczepienia się.

Wiadomość tekstowa będzie brzmiała: "UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna". SMS-a tej treści otrzyma 900 tys. właścicieli Internetowego Konta Pacjenta, którzy nie zaszczepili się przeciw COVID-19. Wysyłka wiadomości - jak poinformował PAP resort - rozpocznie się o godzinie 10. SMS-y zostaną rozesłane w ciągu kilku godzin.

Więcej informacji o pandemii koronawirusa znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Senator Jackowski o ustawach covidowych: Błędy zostały poczynione przez obie strony

SMS-y od Ministerstwa Zdrowia. Telefonicznych akcji zachęcających do szczepienia będzie więcej

- Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania, by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja SMS-owa nie będzie ostatnią - tłumaczy minister zdrowia Adam Niedzielski. - Przymierzamy się również do wysyłki wiadomości tekstowych zachęcających do szczepień do osób kończących kwarantannę - dodał.

Poniedziałkowa wysyłka to kolejna akcja SMS-owa Ministerstwa Zdrowia. MZ wysłało 15,5 mln SMS-ów z informacją o szczepieniach dawką przypominającą po sześciu miesiącach od pełnego wyszczepienia oraz 5 mln wiadomości do osób 50 plus, które mogą zaszczepić się po pięciu miesiącach.

SMS-owe akcje prowadzone przez resort mogą zostać wykorzystane przez osoby próbujące wyłudzać dane. Kiedy dostajemy wiadomość od nieznanego numeru, należy pamiętać, aby nie klikać w podejrzane linki. 

autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl (PAP)

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: