Częstochowa. Sanepid szuka pasażerów pociągu i tramwaju. Podróżowali nimi chorzy na COVID-19

Częstochowski Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny poinformował o zakażeniu koronawirusem u pasażerów komunikacji publicznej. Wszystkie osoby, które 21 listopada podróżowały pociągiem Intercity oraz 24 listopada miejskim tramwajem - proszone są o kontakt z sanepidem.

Ministerstwo Zdrowia 28 listopada opublikowało nowy raport dotyczący sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Odnotowano 20 576 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 i współistnienia COVID-19 z innymi chorobami zmarło 51 osób.

Zobacz wideo Senator Jackowski o ustawach covidowych: Błędy zostały poczynione przez obie strony

Zakażony koronawirusem w częstochowskim tramwaju. Sanepid szuka podróżujących

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Częstochowie prosi o kontakt telefoniczny wszystkie osoby, które 24 listopada około godziny 14:30 podróżowały tramwajem linii nr 3 z przystanku przy ul. Jesiennej na ul. Jasnogórską. "Wszyscy pasażerowie, którzy mogli mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 proszeni są o kontakt z infolinią pod numerem 22 25 00 115" - czytamy na stronie rządowej.

Przeczytaj więcej informacji na temat epidemii koronawirusa na stronie głównej Gazeta.pl.

Koronawirus w pociągu Intercity. Zakażony podróżował relacją Warszawa Śródmieście - Częstochowa Stradom

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Częstochowie prosi o kontakt telefoniczny wszystkie osoby, które 21 listopada podróżowały pociągiem InterCity "Oleńka" relacji Warszawa Śródmieście-Częstochowa Stradom, który wyruszył z peronu o 20:19.

Jak wyjaśnia sanepid, kontakt ma na celu przeprowadzenie wywiadu epidemiologicznego w związku ze stwierdzeniem przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u podróżującego, który zajmował miejsce w wagonie siódmym oraz ósmym.

Pociąg, którym podróżował zakażony, odjeżdżał z Warszawy Centralnej o godzinie 20:19, a osoba ta opuściła pociąg na stacji w Częstochowie. "Wszyscy pasażerowie, którzy mogli mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 proszeni są o kontakt z infolinią pod numerem 22 25 00 115" - czytamy na stronie rządowej.

Więcej o: