Ministerstwo Zdrowia 28 listopada opublikowało nowy raport dotyczący sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Odnotowano 20 576 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 i współistnienia COVID-19 z innymi chorobami zmarło 51 osób.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Częstochowie prosi o kontakt telefoniczny wszystkie osoby, które 24 listopada około godziny 14:30 podróżowały tramwajem linii nr 3 z przystanku przy ul. Jesiennej na ul. Jasnogórską. "Wszyscy pasażerowie, którzy mogli mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 proszeni są o kontakt z infolinią pod numerem 22 25 00 115" - czytamy na stronie rządowej.
Przeczytaj więcej informacji na temat epidemii koronawirusa na stronie głównej Gazeta.pl.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Częstochowie prosi o kontakt telefoniczny wszystkie osoby, które 21 listopada podróżowały pociągiem InterCity "Oleńka" relacji Warszawa Śródmieście-Częstochowa Stradom, który wyruszył z peronu o 20:19.
Jak wyjaśnia sanepid, kontakt ma na celu przeprowadzenie wywiadu epidemiologicznego w związku ze stwierdzeniem przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u podróżującego, który zajmował miejsce w wagonie siódmym oraz ósmym.
Pociąg, którym podróżował zakażony, odjeżdżał z Warszawy Centralnej o godzinie 20:19, a osoba ta opuściła pociąg na stacji w Częstochowie. "Wszyscy pasażerowie, którzy mogli mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 proszeni są o kontakt z infolinią pod numerem 22 25 00 115" - czytamy na stronie rządowej.