Nauka zdalna 2021. Przemysław Czarnek: Nie ma planów wprowadzania jakichkolwiek ograniczeń w szkołach

Nie ma żadnych planów wprowadzania jakichkolwiek ograniczeń w szkole. Nauka nadal będzie odbywać się stacjonarnie - zapowiedział w piątek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Przemysław Czarnek był pytany w Radiu Wnet o plany wprowadzenia ograniczeń w szkołach i na uniwersytetach. - W szkołach na pewno tego typu sytuacji nie będzie (...). 95 proc. uczniów uczy się stacjonarnie. Nie ma żadnych planów wprowadzania jakichkolwiek ograniczeń w szkole - powiedział Czarnek. Dodał też, że "to niezwykle ważne po długim okresie nauki zdalnej".

Zobacz wideo Senator Jackowski o ustawach covidowych: Błędy zostały poczynione przez obie strony

Przemysław Czarnek o wprowadzeniu nauki zdalnej: Dalej będziemy się uczyć stacjonarnie

Minister edukacji i nauki przyznał, że na uniwersytetach rektorzy mają większą swobodę w działaniu i "podejmują tego rodzaju decyzje", np. o wprowadzaniu zdalnych zajęć. Jeśli jednak chodzi o szkoły, "w tym momencie nie ma żadnych planów przejścia systemowego na naukę zdalną i dalej będziemy się uczyć stacjonarnie" - podkreślił.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Virus Outbreak Netherlands Protest w Rotterdamie. Policja oddała strzały, w centrum stan wyjątkowy [ZDJĘCIA]

Nauka zdalna 2021. 74,3 proc. szkół podstawowych uczy się stacjonarnie

Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane od kuratorów, poinformowało, że 93,4 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 74,3 proc. szkół podstawowych i 77,2 proc. szkół ponadpodstawowych pracowało w trybie stacjonarnym.

Stacjonarnie w czwartek pracowało 14 417 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne). 72 przedszkola pracowały zdalnie, a 946 - w trybie mieszanym.

Koronawirus w Polsce. MZ: 26 182 zakażenia koronawirusem i 378 ofiar śmiertelnych

W czwartek stacjonarnie pracowało 10 690 szkół podstawowych, czyli 74,3 proc. wszystkich i 6031 ponadpodstawowych, czyli 77,2 proc. Zdalnie pracowało 108 szkół podstawowych i 108 ponadpodstawowe. W trybie mieszanym pracowało 3590 szkół podstawowych i 1673 szkoły ponadpodstawowe.

PAP, Agata Zbieg

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: