Szefowa KE: Wiadomość o nowym wariancie koronawirusa bardzo niepokojąca

Wiadomość o nowym wariancie koronawirusa jest bardzo niepokojąca - przekazała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w wydanym w piątek oświadczeniu. Jak dodała, rozmawiała z naukowcami i producentami szczepionek, którzy podzielają jej obawy.

- Trzeba zaszczepić się jak najszybciej, jeśli jeszcze się tego nie zrobiło. I należy postępować zgodnie ze znanymi zasadami, aby się chronić - dodała. Wskazała, że mutacje mogą prowadzić do pojawiania się bardziej zaraźliwych wariantów wirusa, zdolnych do szybkiego rozprzestrzenienia się po świecie.

Kolejne państwa zawieszają loty z południa Afryki ze względu na nowy wariant wirusaNowy wariant koronawirusa już w Europie. Państwa zawieszają loty do Afryki

Więcej informacji o pandemii koronawirusa znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Szefowa KE: Wszystkie podróże lotnicze do tych krajów powinny zostać zawieszone

Szefowa KE wezwała do zawieszenia połączeń lotniczych do miejsc, w których wykryto nowy wariant koronawirusa. - Wszystkie podróże lotnicze do tych krajów powinny zostać zawieszone, dopóki nie będziemy lepiej rozumieć niebezpieczeństwa stwarzanego przez ten nowy wariant – powiedziała.

Zobacz wideo Dr Szułdrzyński tłumaczy, kto choruje w IV fali COVID-19 i czy czeka nas V fala koronawirusa

- Teraz ważne jest, abyśmy wszyscy w Europie działali bardzo szybko, zdecydowanie i zjednoczeni – powiedziała. Von der Leyen przemawiała po tym, jak Belgia potwierdziła pierwszy przypadek wariantu B.1.1.529 na swoim terytorium. Minister zdrowia tego kraju Frank Vandenbroucke mówił o pierwszym zakażeniu tym szczepem w Europie.

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: