Czechy. Rząd ogłosił stan wyjątkowy na 30 dni. Powodem coraz więcej zakażeń

Kończący urzędowanie rząd Czech Andreja Babisza ogłosił w czwartek stan wyjątkowy, który ma obowiązywać od północy przez 30 dni - podał portal informacyjny iDNES, powołując się na premiera. Decyzja zapadła na nadzwyczajnym posiedzeniu rządu w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w kraju.

Nadzwyczajnej regulacji najprawdopodobniej towarzyszyć będą ograniczenia. Mowa jest o odwołaniu jarmarków świątecznych, imprez masowych z udziałem więcej niż 1000 osób oraz zamknięcie w godzinach nocnych restauracji, barów i klubów. Szczegóły są ustalane i mają zostać przedstawione na konferencji prasowej premiera i ministra zdrowia Adama Vojtiecha.

Szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. Jest pozytywna rekomendacja EMASzczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. Jest pozytywna rekomendacja EMA

Więcej wiadomości na temat epidemii koronawirusa przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Media zwracają uwagę, że Vojtiech przed posiedzeniem rządu spotkał się z przedstawicielami ekspertów tworzącego się nowego centroprawicowego rządu Petra Fiali. Stan wyjątkowy w Czech obowiązywał już wiosną 2020 r. przez 67 dni oraz od 5 października 2020 r. do 11 kwietnia 2021 r. przez 189 dni.

Zobacz wideo Czy rząd słucha Rady Medycznej? Neumann: Rząd jej nie słucha, tylko gości od PR

W czwartek w Czechach odnotowano 18 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z powodu COVID-19 zmarły 33 osoby.

autorzy: ptg/ akl/, PAP

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: