Szczepienia na COVID-19. Osoby 50+ otrzymają SMS z Ministerstwa Zdrowia

Od czwartku 25 listopada do soboty 27 listopada SMS-a z Ministerstwa Zdrowia otrzyma trzy miliony osób - można przeczytać na rządowym portalu. Wiadomości dotyczą szczepień i zostaną wysłane do osób, którym minął pięciomiesięczny okres od pełnego zaszczepienia przeciwko COVID-19.

W czwartek 25 listopada Serwis Rzeczypospolitej Polskiej poinformował o krótszych odstępach między dawkami szczepionki przeciwko COVID-19 dla osób 50+. SMS o kolejnej, przypominającej dawce preparatu zostanie wysłany do osób z tej grupy wiekowej w ciągu najbliższych trzech dni.

Zobacz wideo Arłukowicz krytycznie o rządowej walce z pandemią

SMS od Ministerstwa Zdrowia dla osób 50+. Czego dotyczy treść wiadomości? 

UWAGA: Krótsze odstępy między dawkami szczepionki COVID w Twojej grupie wiekowej. Już dziś zapisz się na dawkę przypominającą. Więcej na stronie szczepimysie

Taką wiadomość, jak informuje rządowy portal, otrzyma od czwartku trzy miliony osób. SMS zostanie wysłany do każdego powyżej 50 roku życia, komu minął już pięciomiesięczny okres od poprzedniej dawki szczepionki. Z kolei osoby, którym nie minęło jeszcze pięć miesięcy od pełnego zaszczepienia się poprzednią dawką preparatu, otrzymają wiadomość z wyznaczoną datą możliwości zapisu.

Więcej wiadomości z Ministerstwa Zdrowia przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Adam Niedzielski.Niedzielski o trzeciej dawce przypominającej: Wcześniej niż po pół roku

UWAGA: Krótsze odstępy między dawkami szczepionki COVID w Twojej grupie wiekowej. Już (data) zapisz się na dawkę przypominającą. Więcej na stronie szczepimysie

Akcja zatrzymania członków grupy handlującej narkotykamiCBŚP zatrzymało 16 osób za handel narkotykami. Wśród nich trzej policjanci

Wiadomości SMS w sprawie szczepień. Uwaga na oszustów!

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, w trzecim tygodniu listopada SMS-y w sprawie szczepień zostały wysłane do ponad 15 milionów osób. Teraz MZ wyśle wiadomości do kolejnych trzech milionów, co stwarza okazje dla internetowych i telefonicznych oszustów. Warto więc pamiętać, że wiadomość nie wymaga odpowiedzi na nią, a także nie zobowiązuje do podania żadnych danych. 

O tym jak zarejestrować się na szczepienie pisaliśmy w artykule "Jak zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19? Są 3 możliwe sposoby".

Więcej o: