"Gdybym wierzył w pandemię...". 66-latek z Włoch zostawił przed śmiercią wiadomość z przesłaniem

Nie wierzył w pandemię, ale przed śmiercią zmienił zdanie i poprosił swoją rodzinę o umieszczenie w jego nekrologu wiadomości, która ma zachęcić osoby niewierzące w koronawirusa do zmiany nastawienia i przyjęcia szczepienia przeciw wirusowi. Dziś historię 66-latka opisują włoskie media. Mężczyzna zmarł z powodu COVID-19 w wieku 66 lat.

Podczas pogrzebu mężczyzny jego siostrzenica powiedziała, że jej wuj przesiadywał w barze, w którym jego znajomi podzielili się na dwie grupy. Jedna przekonywała mężczyznę do szczepienia, a druga zgadzała się z nim. Po śmierci przyjaciela cześć koronasceptyków postanowiła zaszczepić się przeciw COVID-19 - przekazał portal lastampa.it.

Zobacz wideo Dr Szułdrzyński tłumaczy, kto choruje w IV fali COVID-19 i czy czeka nas V fala koronawirusa

Przeczytaj więcej podobnych informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Pandemia koronawirusa. Giuca: Gdybym wierzył w covida, dziś opowiedziałbym inną historię

Włoskie media opisują, że na COVID-19 zmarł 66-letni Giuseppe Giuca z Syrakuz na Sycylii. Mężczyzna przed śmiercią postanowił ostrzec koronasceptyków i zachęcić ich do przyjęcia szczepienia, aby uniknęli jego losu. "Gdybym wierzył w pandemię, gdybym wierzył w covida, dziś opowiedziałbym inną historię, ale nie tę" - czytamy na nekrologu mężczyzny. Zanim Włoch zaraził się koronawirusem, nie wierzył w pandemię i lekceważył konsekwencje, jakie niesie za sobą zarażenie się wirusem - informuje portal avvenire.it. Przez dwa tygodnie lekarze walczyli o życie Włocha, niestety nie udało się go uratować. Gdy wiedział, że jego stan się pogarsza, miał poprosić rodzinę, by zamieściła w jego nekrologu ostrzeżenie dla innych osób, które nie chcą się szczepić.

Włochy wprowadzają kolejne restrykcje dla niezaszczepionych 

Włoski rząd, by zapobiec rozwojowi pandemii koronawirusa, wydał dekret wprowadzający szereg nowych restrykcji sanitarnych dotyczących głównie osób niezaszczepionych. Premier Mario Draghi podkreślił, że sytuacja pandemiczna w kraju jest dobra, a nowe ograniczenia mają charakter prewencyjny.

Protesty w AustriiFala protestów w Europie. W Holandii zamieszki na ulicach kilku miast [ZDJĘCIA]

Nowe przepustki covidowe, tak zwany super green pass, będą wydawane wyłącznie zaszczepionym i tym, którzy są uodpornieni, bo przeszli chorobę. Te dokumenty nie będą już wystawiane na podstawie negatywnego wyniku testu jak dotychczas. W praktyce oznacza to, że niezaszczepieni nie będą mogli wejść do restauracji, barów, siłowni, sal sportowych i na stadiony. Zakaz dotyczy również zgromadzeń i uroczystości publicznych, kin, teatrów, muzeów, dyskotek i hoteli. Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu będzie honorowane jedynie w komunikacji miejskiej i w pracy. Obowiązek szczepień będzie obejmował wszystkich pracowników i współpracowników ochrony zdrowia, personel szkolny, policję i wojsko. Dekret będzie obowiązywał od 6 grudnia do 15 stycznia przyszłego roku.

Tragedia na kanale La MancheZginęło 31 migrantów. Płynęli przez kanał La Manche do Wielkiej Brytanii

Więcej o: