Waldemar Kraska o nowych danych epidemicznych: "Dochodzimy do szczytu". Najwyższa liczba zakażeń w IV fali

Jak poinformował w rozmowie z Interią wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, liczba zakażeń w środę 24 listopada będzie najwyższym wynikiem podczas czwartej fali pandemii koronawirusa. Dodał również, że pozytywnych wyników testów jest więcej niż przed tygodniem. Wówczas liczba zakażeń osiągnęła 24 tysiące.

- To nie jest dobra wiadomość, ale mamy dzisiaj rekordową liczbę nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z Interią

Zobacz wideo Arłukowicz krytycznie o rządowej walce z pandemią

COVID-19. Waldemar Kraska o liczbie zakażeń: dochodzimy do szczytu czwartej fali

Jak wynikało z danych udostępnionych przez Ministerstwo Zdrowia, liczba nowych zakażeń w środę 17 listopada wynosiła 24 239. Tego dnia zmarły 263 osoby zakażone wirusem SARS-CoV-2. Wynik w środę 24 listopada jest jednak wyższy - poinformował Waldemar Kraska. To największa jak do tej pory liczba zakażeń w czwartej fali pandemii. 

Więcej informacji o COVID-19 znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiceminister zdrowia w rozmowie z portalem wspomniał również, że ubiegłej doby wykonana została najwyższa liczba testów na koronawirusa, która wynosiła 107 tysięcy.  - Wzrosty tydzień do tygodnia wyhamowały. Z naszych obserwacji wynika, że dochodzimy do szczytu czwartej fali - dodał Kraska.

Koronawirus. Epidemiolog o czwartej fali: Nawet 30 tys. zakażeń dziennie

Prof. Jarosław Drobnik, naczelny epidemiolog Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu przekazał, że według jego prognoz szczyt pandemii może wypaść w połowie grudnia. Dodał również, że wówczas dzienna liczba zakażeń może wynieść od 25 do 30 tysięcy -  poinformowała Polska Agencja Prasowa

- Ten poziom może trwać na pewno kilka, a nawet kilkanaście dni. W naszym szpitalu robimy wszystko, by się na taki stan przygotować. Zwiększana jest baza łóżek i to nie tylko dla pacjentów covidowych w szpitalu tymczasowym - powiedział Drobnik. 

Więcej o: