Medycy uratowali chorego na COVID-19, ten zostawił im list. "Będę się regularnie szczepił"

List do medyków na oddziale covidowym zostawił 42-letni pacjent, który został wypisany ze szpitala. Jak poinformowali pracownicy oddziału, mężczyzna nie był wcześniej zaszczepiony przeciwko COVID-19.

List mężczyzny leczonego na oddziale covidowym, umieścił na portalu społecznościowym fanpage Ratownictwo Medyczne - łaczy nas wspólna pasja. Pacjent dziękuje w nim medykom za opiekę i wspomina o chorobie, którą przeszedł. 

COVID-19. Pacjent zostawił list na oddziale covidowym

W pierwszej części listu, mężczyzna dziękuje medykom za poświęcony czas i zaangażowanie. "Dziękuję Państwu serdecznie za cały wysiłek i trud włożony w leczenie mnie i opiekę nade mną" - pisze.

Następnie 42-latek wspomina o trudach choroby i o tym, że nie spodziewał się, jak w praktyce wygląda leczenie pacjentów chorych na COVID-19. "Do czasu zachorowania nie zdawałem sobie sprawy ile to zachodu, trudu i nakładów pracy i finansowych potrzeba, aby można było się mną zająć" - dodaje pacjent.

Więcej informacji na temat COVID-19 znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Na koniec mężczyzna podkreślał, jak bardzo jest wdzięczny za udzieloną mu pomoc oraz wspomina, że będzie się regularnie szczepił. "Będę Państwu wdzięczny do końca życia i będę się regularnie szczepił. Dziękuję" - dodaje. 

Czwarta fala koronawirusa. Coraz młodsi pacjenci na oddziale covidowym

Na briefingu prasowym w poniedziałek 22 listopada rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował, że zwiększa się liczba karetek wysyłanych do młodych pacjentów. 

- Na dzisiaj pacjenci do 50. roku życia stanowią 70 proc. zakażających się. Jedynie 30 proc. osób to osoby po 50. roku życia, po 70. roku to w granicach 10 proc. Najbardziej zaszczepiona grupa - 75 plus. Tutaj widzimy, że zakażenia występują bardzo rzadko - podkreślił rzecznik MZ

Więcej na ten temat pisaliśmy również w artykule: "Rzecznik MZ: pogarsza się stan pacjentów z COVID-19 przewożonych do szpitali. Są też coraz młodsi".

Więcej o: