Będą dodatkowe restrykcje? Adam Niedzielski: To możliwe, od połowy grudnia

Według "czarnego scenariusza", jeżeli do połowy grudnia nie będzie wyraźnego spadku zakażeń, możliwe są bardziej dolegliwe restrykcje - powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia pytany w Radiu Zet o szczyt czwartej fali epidemii stwierdził, że według prognoz apogeum zakażeń nastąpi w tym tygodniu lub za tydzień. Po tym czasie - jak mówił - liczba zachorowań powinna maleć.

Zobacz wideo Arłukowicz krytycznie o rządowej walce z pandemią

Niedzielski przekazał, że "czarny scenariusz" zakłada jednak utrzymywanie się wysokiej liczby zakażeń. - Przyjmujemy sobie taką cezurę mniej więcej połowy w grudnia, jeżeli nie będziemy mieli do tego czasu wyraźnego spadku zakażeń, to na pewno będzie nas to zmuszało do podjęcia działań, które będą bardziej dolegliwe - powiedział szef MZ.

Szczepienie dzieci (zdjęcie ilustracyjne)Szczepienia przeciw COVID-19. Izrael zaczął szczepić dzieci w wieku 5-11 lat

Więcej informacji o COVID-19 przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak dodał, taka sytuacja oznaczałaby zagrożenie dla wydolności systemu opieki zdrowotnej. Minister zaznaczył jednocześnie, że ten wariant jest mało prawdopodobny, ale musi być brany pod uwagę.

Protesty w AustriiFala protestów w Europie. W Holandii zamieszki na ulicach kilku miast [ZDJĘCIA]

Koronawirus w Polsce. Potwierdzono 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 12 334 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 8 osób z COVID-19. We wtorek potwierdzono kolejnych 19 936 przypadków. Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 3 377 698 przypadki. Zmarło 81 228 osób z COVID-19.

Autorka: Karolina Kropiwiec (PAP)

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: