Ministerstwo Zdrowia: 18 883 nowe zakażenia koronawirusem i 41 ofiar śmiertelnych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych danych dotyczących liczby zakażeń i ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce. Najwięcej nowych przypadków zdiagnozowano w województwach mazowieckim i śląskim.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą województw: mazowieckiego (3680), śląskiego (2578), wielkopolskiego (1664), małopolskiego (1580), dolnośląskiego (1311), pomorskiego (1051), łódzkiego (961), lubelskiego (935), zachodniopomorskiego (829), kujawsko-pomorskiego (788), podkarpackiego (765), opolskiego (603), warmińsko-mazurskiego (597), podlaskiego (539), lubuskiego (399), świętokrzyskiego (393). 184 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. 210 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. 

"Z powodu COVID-19 zmarło 11 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 30 osób" - podał resort zdrowia. Sumaryczna liczba zakażonych koronawirusem to 3 345 388, a liczba zmarłych 80 822. 

Według danych Ministerstwa Zdrowia liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid-19 to obecnie 16 tysięcy 733. Od wczoraj przybyło 253 takich pacjentów. Do dyspozycji chorych na COVID-19 jest ponad 23 tysiące łóżek szpitalnych na oddziałach covidowych.

Więcej wiadomości nt. koronawirusa na stronie głównej Gazeta.pl.

Obecnie zajętych jest 1 487 respiratorów, czyli o 64 więcej niż dzień wcześniej. Łącznie na oddziałach covidowych jest niemal ponad 2 100 takich urządzeń.

W Polsce kwarantanną objętych jest 515 tysięcy 155 osób, czyli o prawie 55 tysięcy mniej niż dzień wcześniej. Do tej pory w Polsce wyzdrowiało 2 miliony 887 tysięcy 847 osób, u których wcześniej potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Zobacz wideo Dr Fiałek o hejcie, który go dotknął w związku z walką z COVID-19

Adam Niedzielski o projekcie nowej ustawy. "Niezaszczepieni będą mogli potwierdzać bezpieczeństwo"

Tymczasem ujawniane są kolejne szczegóły dotyczące projektu ustawy, która ma umożliwić pracodawcy sprawdzanie, czy pracownicy się zaszczepili. W sobotę do projektu posłów PiS odniósł się Piotr Müller. Rzecznik rządu tłumaczył, dlaczego wbrew początkowym informacjom projekt został złożony jako poselski, a nie rządowy. - Nie chcieliśmy już przedłużać prac rządowych, w związku z tym został złożony jako projekt poselski - mówił. - Liczę na to, że również opozycja wypowie się w tej sprawie - podkreślał.

Adam Niedzielski.Adam Niedzielski ujawnia. "Niezaszczepieni będą mogli potwierdzać bezpieczeństwo"

Parlamentarzysta PiS Czesław Hoc mówił w PAP o szczegółach dotyczących projektowanych przepisów. - Przedsiębiorca będzie mógł poprosić o certyfikat zaszczepienia pracownika i jeśli nie będzie pracownik zaszczepiony, to będzie mógł zreorganizować pracę, np. przenieść takiego pracownika do działu tam, gdzie nie będzie miał styczności z klientami - tłumaczył. Jak wyjaśniał, inne rozwiązania będą dotyczyć placówek leczniczych. 

Teraz dodatkowy szczegół na temat projektu przedstawił Adam Niedzielski. "Proponowany projekt równorzędnie traktuje zaszczepienie, test i status ozdrowieńca. Oznacza to, że osoby niezaszczepione będą mogły potwierdzać swoje bezpieczeństwo epidemiczne testem" - napisał minister zdrowia na Twitterze.

Andrzej Duda w Macedonii PółnocnejDuda: Migranci otrzymują pomoc w każdym przypadku. "Czemu Pan kłamie?"

Więcej o: