Ostrów Wielkopolski: Nie żyje 14-letni chłopiec, u którego potwierdzono Covid-19

W szpitalu zmarł 14-letni chłopiec, u którego stwierdzono Covid-19. Dyrekcja szpitala powiadomiła prokuraturę - przekazał w piątek Polskiej Agencji Prasowej rzecznik prasowy szpitala w Ostrowie Wlkp. Adam Stangret.

Jak powiedział Stangret, sekcja zwłok wyjaśni, czy koronawirus był jedyną przyczyną zgonu oraz czy chłopiec cierpiał na inną współistniejącą chorobę.

14-latek z powiatu ostrowskiego trafił do szpitala w Ostrowie Wlkp. w czwartek; zmarł kilka godzin po przyjęciu na oddział intensywnej opieki medycznej.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Wcześniej - jak ustalili lekarze podczas wywiadu z jego rodzicami - chłopiec przez ponad tydzień był leczony ambulatoryjnie przez lekarza rodzinnego w związku z infekcją dróg oddechowych.

Zobacz wideo "Już żyjemy w początkach kryzysu klimatycznego"

Ostrów Wielkopolski. Nie żyje zakażony 14-latek

- Dziecko przyjęto w stanie bardzo ciężkim. Wdrożono leczenie i diagnostykę, niestety stan dziecka pogarszał się. Chłopiec został przekazany do OIOM-u dziecięcego, gdzie nastąpił zgon - powiedział Stangret.

W szpitalu potwierdzono u chłopca zakażenie koronawirusem.

Dyrektor placówki powiadomił prokuraturę. Na razie nie ma pewności, że Covid-19 był bezpośrednią przyczyną śmierci. Jak podał portal tvn24.pl, 14-latek nie był zaszczepiony.

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: