Austria. Salzburg i Górna Austria chcą wprowadzić całkowity lockdown. Nie tylko dla niezaszczepionych

Górna Austria i Salzburg - regiony w Austrii najbardziej dotknięte pandemią - chcą nałożyć lockdown dla wszystkich mieszkańców, nie tylko niezaszczepionych, jak w całej reszcie Austrii. Ogłosili to w czwartek przed południem premierzy tych krajów związkowych - informuje portal Kurier.

Thomas Stelzer, starosta krajowy Górnej Austrii, ogłosił w czwartek wielotygodniową blokadę dla Górnej Austrii i Salzburga od przyszłego tygodnia, jeśli wcześniej nie dojdzie do ogólnokrajowego zaostrzenia przepisów w walce z pandemią. Jak poinformowały władze Salzburga w komunikacie prasowym, blokada "powinna dotyczyć całej populacji i wpłynąć na wszystkie obszary". Dalsze szczegóły zostaną podane w ciągu dnia.

Zobacz wideo Czy rząd chce przeczekać IV falę COVID-19? Belka: Oczywiście, że tak

Więcej informacji na temat epidemii koronawirusa na stronie głównej Gazeta.pl.

Thomas Stelze: Ten absolutnie niezbędny środek (lockdown) jest twardą metodą, która, miejmy nadzieję, pomoże 

- Jeśli nie będzie decyzji o rozpoczęciu lockdownu w skali całej Austrii, Górna Austria i Salzburg zostaną zamknięte od przyszłego tygodnia - ogłosił Thomas Stelzer (OeVP) w czwartek na forum Landtagu. - Jutro (piątek, 19.11) powinna nastąpić ogólnokrajowa blokada. (…) Już koordynujemy działania z sąsiednim krajem związkowym i rządem federalnym.

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie Lublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

Stelzer podkreślił: - Ten absolutnie niezbędny środek (lockdown) jest twardą metodą, która, miejmy nadzieję, pomoże znacząco obniżyć dzienne wskaźniki wzrostu. Poprzednio podejmowane kroki nie okazały się skuteczne.

Koronawirus (zdjęcie ilustracyjne) Portugalia. Kilkunastu lekarzy z COVID-19 po kongresie medycznym

Koronawirus w Austrii. Lockdown dla niezaszczepionych i co jeszcze?

O tym, czy oprócz obecnie obowiązującego lockdownu dla osób niezaszczepionych na terenie całej Austrii zostaną podjęte dalsze ogólnokrajowe środki, rozstrzygną rozmowy między rządem federalnym a krajami związkowymi, które pierwotnie zaplanowano na najbliższy piątek.

W czwartek liczba nowych infekcji w ciągu 24 godzin w Austrii osiągnęła rekordowy poziom 15 145. Zapadalność siedmiodniowa wynosi 989 przypadków na 100 tys. osób.

autor: Marzena Szulc /mszu/ tebe/ PAP

Więcej informacji o koronawirusie przeczytasz na gov.pl

Więcej o: