Portugalia. Co najmniej 15 lekarzy zachorowało na COVID-19 po kongresie medycznym. Omawiali pandemię

W Portugalii notowane są najwyższe wskaźniki dobowych infekcji koronawirusem od sierpnia. Tymczasem po organizowanej na południu kraju konferencji medycznej na COVID-19 zachorowało co najmniej kilkunastu medyków.
Zobacz wideo Pracodawcy będą mogli sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony? Komentuje minister Ozdoba

Co najmniej 15 lekarzy uczestniczących w kongresie zorganizowanym w portugalskiej Albufeirze, na południu kraju, zachorowało na COVID-19 po powrocie z organizowanej w pierwszej połowie listopada trzydniowej konferencji. Podczas wydarzenia omawiano m.in. pandemię.

Pandemia koronawirusa. Ognisko zakażenia COVID-19 wśród uczestników kongresu medycznego

Według lizbońskiej rozgłośni "Observador" ognisko zakażenia pojawiło się po konferencji pulmonologów, w którym wzięło udział ponad 1200 specjalistów w dziedzinie chorób układu oddechowego. Kongres, który odbył się w popularnym wśród turystów regionie Algarve, zorganizowało Portugalskie Towarzystwo Pulmonologiczne (SPP).

W środowym komunikacie władze SPP sprecyzowały, że wydarzenie odbyło się pomiędzy 11 a 13 listopada w jednym z hoteli w kurorcie Albufeira. Zapewniły, że są w kontakcie z uczestnikami wydarzenia i odnotowują wszystkie przypadki zachorowań.

Więcej na temat koronawirusa przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Portugalia. Największa liczba dobowych zakażeń od sierpnia

"Większość z potwierdzonych dotychczas 15 zakażeń przebiega w sposób bezobjawowy" - poinformowało SPP, wskazując, że każda z zainfekowanych osób przeszła wcześniej pełen proces szczepień przeciwko COVID-19.

W środę służby medyczne Portugalii podały, że podczas ostatnich 24 godzin zanotowano największą dobową liczbę infekcji koronawirusem od sierpnia. Od wtorku potwierdzono ponad 2,5 tys. nowych zakażeń SARS-CoV-2.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

Więcej informacji o koronawirusie przeczytasz na gov.pl

Więcej o: