Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska o najnowszych danych epidemicznych. "Wzrost o 30 procent"

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował w poniedziałek rano na antenie Polskiego Radia, że w ciągu ostatniej doby wykrytych zostało 9512 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jednocześnie zastrzegł, że to dane z weekendu, dlatego nie odzwierciedlają rzeczywistego stanu epidemicznego.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że od wczoraj w Polsce stwierdzono 9512 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska: Wzrost zakażeń o 30 proc.

Gość Programu 1 Polskiego Radia zastrzegł, że są to dane z weekendu, więc nie odzwierciedlają rzeczywistego stanu epidemicznego. Jeśli jednak porównamy te dane z raportem z ubiegłego poniedziałku, zauważymy wzrost o 30 procent.

- Czyli mimo tych czterech dni wolnych widzimy, że jednak nowych zakażonych osób przybywa - dodał wiceminister zdrowia. Dodał też, że wciąż przybywa w szpitalach chorych na COVID-19 - również tych w stanie ciężkim.

Więcej informacji na temat epidemii koronawirusa znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Petuniabukta, Spitsbergen. Ślady odciśnięte w podmokłej tundrze. Trudno określić, sprzed jakiego okresu pochodzą, ale są to lata.Resztki. Tu mogła się wydarzyć arktyczna gorączka surowcowa. To jej pozostałości

Więcej o: