Rzecznik rządu przekazał nowe dane o zakażeniach w Polsce. To najwyższy wynik czwartej fali

Rzecznik rządu Piotr Müller w środę rano przekazał Wirtualnej Polsce, że czeka nas kolejny ogromny wzrost liczby nowych zakażeń. Z jego informacji wynika, że w ciągu ostatniej doby wykrytych zostało 18 550 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z kolei wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował w Polskim Radiu o śmierci 269 osób.

- Odnotowano 18 550 nowych przypadków koronawirusa - powiedział w środę rano Wirtualnej Polsce rzecznik rządu Piotr Müller. Po raz ostatni więcej zakażeń wykryto 15 kwietnia (21 130). 

Zobacz wideo Pracodawcy będą mogli sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony? Komentuje minister Ozdoba

Rzecznik rządu o sytuacji epidemicznej w Polsce. "Specjalnie bym się tutaj nie pocieszał"

- Mieliśmy teraz do czynienia z dłuższym weekendem, w związku z czym część osób nieco później idzie wykonać testy, więc ten dzisiejszy peak wynikać też może z nieco z nieco opóźnionej reakcji osób, jeśli chodzi o objawy - mówił rzecznik rządu. - Ale specjalnie bym się tutaj nie pocieszał, bo sytuacja jest poważna i musimy to brać pod uwagę - tłumaczył rzecznik. 

Na pytanie o ewentualne obostrzenia odpowiedział natomiast, że rząd obecnie skupia się przede wszystkim na pomocy szpitalom w zwiększeniu liczby dostępnych łóżek dla chorych zakażonych koronawirusem. 

Więcej informacji na temat epidemii koronawirus znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiceminister zdrowia: Zmarło 269 osób

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska również w środę rano udzielił wywiadu Polskiemu Radiu, gdzie potwierdził podaną przez Müllera liczbę nowych zakażeń w Polsce. Przekazał też, że w ciągu minionej doby zmarło aż 269 osób. Wyższą liczbę zgonów po raz ostatni w Polsce odnotowano 19 maja (329). 

Oficjalne dane epidemiczne zostaną opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia o godz. 10.30. Przypomnijmy, przed tygodniem w środę resort informował o 10 429 zakażeniach, co oznacza, że z tygodnia na tydzień mamy wzrost aż o ok. 8 tys. przypadków. Zmarły wówczas 124 osoby. 

Więcej o: