Włoski ekspert: Sytuacja epidemiczna w Europie krytyczna, ale we Włoszech jest najlepsza

- Sytuacja epidemiczna w Europie jest krytyczna, ale Włochy wyróżniają się na jej tle w sposób pozytywny - ocenił w niedzielę koordynator komitetu doradców rządu profesor Franco Locatelli. Dodał, że Włochy są wśród krajów, gdzie jest najlepiej.
Zobacz wideo Kiedy nastąpi szczyt zachorowań IV fali? Cholewińska-Szymańska: Może nastąpić to między 8 a 15 listopada

- Nie możemy lekceważyć żadnego sygnału alarmowego, ale nie możemy też popadać w alarmistyczne tony, bo we Włoszech, tak jak w Hiszpanii i Portugalii, sytuacja jest najlepsza w Europie - podkreślił ekspert w wywiadzie dla telewizji RAI.

Locatelli, który jest profesorem pediatrii, powiedział: - Nie mogę się doczekać, kiedy po aprobacie ze strony europejskiej i włoskiej agencji leków zaczną się szczepienia w grupie wiekowej 5-11 lat. Przypomniał również, że trwają one już w USA. - Musimy chronić życie społeczne dzieci, ich proces edukacyjny - dodał doradca włoskiego rządu. Zaznaczył zarazem, że szczepienia dzieci są konieczne, mimo że COVID-19 rzadko ma u nich ciężki przebieg.

Szpital Miejski im. Strusia w PoznaniuPoznań: Ułatwienia dla osób niesłyszących przy szczepieniach na COVID-19

Więcej informacji na temat pandemii koronawirusa i szczepionek przeciwko COVID-19 znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Epidemia koronawirusa we Włoszech

Dane włoskiego ministerstwa zdrowia z niedzieli to 26 zgonów i ponad 5 800 nowych zakażeń stwierdzonych w około 435 tys. testów.

Aktywnych zarejestrowanych zakażeń jest obecnie prawie 97 tysięcy. W szpitalach przebywa ponad 3 600 chorych na COVID19, w tym około 400 na intensywnej terapii.

Łączna liczba zmarłych od początku pandemii wzrosła do 132 391.

Pandemia koronawirusa. Tymczasowy szpital covidowy na terenie centrum targowego. Lublin, 22 kwietnia 2021MZ: 12 493 nowe zakażenia i 24 ofiary. Niemal 75 procent przypadków więcej

Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: