Poznań: Ułatwienia dla osób niesłyszących i cudzoziemców przy szczepieniach na COVID-19

W miejskim szpitalu im. J. Strusia w Poznaniu osoby niesłyszące mogą zaszczepić się przeciwko COVID-19 w towarzystwie tłumaczki polskiego języka migowego. Pomoc w punkcie szczepień znajdą również obywatele Ukrainy i Białorusi.

Jak poinformował poznański magistrat, w szpitalu im. J. Strusia szczepienia przeciwko COVID-19 odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godz. 15-17 oraz w soboty w godz. 10.30-14. W tych terminach osoby uprawnione do szczepienia mogą się zgłosić również bez rejestracji.

Zobacz wideo Pracodawcy będą mogli sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony? Komentuje minister Ozdoba

"We wszystkich wyżej wymienionych dniach tygodnia w placówce dostępna będzie osoba znająca polski język migowy oraz system językowo-migowy. W szpitalu zaszczepić się mogą również obywatele Ukrainy, Białorusi oraz inni obcokrajowcy" - podał Urząd Miasta Poznania. Szczepienia przeciwko COVID-19 dla obcokrajowców przebywających w Polsce legalnie wykonywane są bezpłatnie.

Więcej informacji na temat epidemii koronawirusa w Polsce znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zdewastowany pomnik Józefa Piłsudskiego w KrakowieKraków. Zdewastowano pomnik Piłsudskiego. Ambasada Ukrainy wydała oświadczenie

Poznań. Ostatnie dni, aby zaszczepić się jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson

W szpitalu przy ul. Szwajcarskiej można zaszczepić się pierwszą i drugą dawką preparatu firmy Pfizer oraz jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson (ten preparat będzie tam dostępny jednak tylko do 17 listopada). W szpitalu zaczepić się można także trzecią dawką szczepionki. Dostępna jest ona dla wszystkich dorosłych, u których od zakończenia pełnego cyklu szczepień przeciwko COVID-19 minęło co najmniej sześć miesięcy.

W Poznaniu działa także m.in. punkt szczepień na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich prowadzony przez Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu. Czynny jest we wtorki i piątki w godz. 16-19 oraz w soboty w godz. 8-12. Dostępna jest tam szczepionka firmy Pfizer.

autor: Anna Jowsa (PAP)

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Szkoła - zdjęcie ilustracyjneCzy szkoły zostaną zamknięte? Niedzielski: Trzeba zważyć różne aspekty

Więcej o: