Koronawirus w Austrii. Liczba zakażeń rośnie. Od 8 listopada surowsze restrykcje dla niezaszczepionych

Austria też boryka się ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Aby poprawić sytuację pandemiczną, dziewięć austriackich landów zaostrza restrykcje dla osób niezaszczepionych przeciwko COVID-19. Najnowsze zmiany wejdą w życie już 8 listopada.

W Austrii od 1 listopada w miejscach pracy obowiązują certyfikaty potwierdzające szczepienie przeciw COVID-19, wyzdrowienie lub okazanie się negatywnym wynikiem testu.

Zobacz wideo Pracodawcy będą mogli sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony? Komentuje minister Ozdoba

Austria zaostrza restrykcje dla niezaszczepionych. Nie ma szczepionki, nie ma obiadu w restauracji

Jak podaje portal Austria Info, już 8 listopada wchodzi w życie kolejny etap zaostrzania restrykcji. Tylko zaszczepieni i ozdrowieńcy będą mogli korzystać z gastronomii nocnej i après-ski, czyli atrakcji narciarskich oraz z imprez bez miejsc siedzących, na których gromadzi się powyżej 500 osób.

Wawel. Protest w miesięcznice pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich"Oni umierają na granicy". Kaczyński przyjechał na Wawel. Napotkał protest

Z kolei austriacki "Südwest Presse" informuje, że władze sześciu landów zapowiedziały, że od 8 listopada osoby niezaszczepione nie będą mogły wejść do restauracji i barów. Obejmie je również zakaz udziału w większych wydarzeniach. Nie będzie nawet uznawany negatywny wynik testu PCR.

Przeczytaj więcej informacji o koronawirusie na stronie głównej Gazeta.pl.

Od 8 listopada wszyscy Austriacy będą również musieli nosić maseczki medyczne wewnątrz budynków. Landy, w których obowiązywać będą surowsze obostrzenia, to: Tyrol, Górna Austria, Karyntia, Styria, Wiedeń i Dolna Austria.

Wyjazd do Austrii. Obowiązkowe testy również dla dzieci

Jak podaje portal Austria Info, w Austrii wciąż obowiązują tzw. "testy na wejście". Test jest obowiązkowy dla osób od 12 roku życia (w Wiedniu testy obowiązują od szóstego roku życia). Testom nie muszą jednak poddawać się osoby zaszczepione i te, które przeszły infekcję koronawirusa. Co ciekawe, podczas pobytu w Austrii można bezpłatnie wykonać test w jednym z oficjalnych punktów do tego przeznaczonych.

Szpital covidowy - zdjęcie ilustracyjneAustriacki burmistrz do niezaszczepionych: Wynocha z intensywnej terapii

3 listopada w Austrii odnotowano 6506 nowych przypadków zakażeń. Tego dnia odnotowano również 20 zgonów.

Więcej o: