Ferie zimowe 2022. Wiceminister sportu i turystyki składa deklarację

W Polsce każdego dnia odnotowuje się coraz więcej przypadków zakażeń koronawirusem. Rozpędzająca się czwarta fala stawia wiele branż w niekomfortowej sytuacji. Pojawiają się pytania - co dalej? Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister sportu i turystyki zadeklarował, że "zrobi wszystko, by do lockdownu turystyki nie doszło", a tegoroczne ferie były normalne.

W ubiegłym roku w całym kraju ferie zimowe odbywały się w jednym terminie - od 4 do 17 stycznia 2021. Ta decyzja miała pomóc wyhamowaniu wzrostu zakażeń COVID-19 na przełomie 2020 i 2021 roku.

Zobacz wideo Ekspert ocenia, co powinno znaleźć się w ustawie. Jak walczyć z pandemią?

Co z feriami zimowymi 2022? Wiceminister Andrzej Gut-Mostowy odpowiada

Decyzja o lockdownie jest bardzo złożona. - Według mojej wiedzy, zamknięcie turystyki w związku z pandemią koronawirusa nie jest rozważane. Szczegóły polityki związanej z lockdownem to są bardzo zaawansowane analizy innych specjalistów. Zajmuje się tym rada medyczna przy premierze i inspektorat sanitarny - powiedział Money Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister sportu i turystyki.

Przeczytaj więcej informacji o koronawirusie na stronie głównej Gazeta.pl.

Zwrócił również uwagę, że inne kraje wprowadziły znacznie surowsze obostrzenia niż te, których musimy przestrzegać w Polsce. - Walczymy z pandemią przy pomocy metod, które obowiązują na całym świecie, a wręcz nasze przepisy są bardziej liberalne. Mogę na pewno dać obietnicę, że zrobię wszystko, by do lockdownu turystyki nie doszło. Cały sektor turystyczny może liczyć na to, że ma orędownika w mojej osobie i mojego departamentu. Podejmując jakiekolwiek decyzje, będziemy przedstawiać jak najbardziej rzeczowe i logiczne argumenty - dodał Andrzej Gut-Mostowy, minister sportu i turystyki.

Kiedy są ferie zimowe 2021/2022? [LISTA]

17 - 30 stycznia 2022 r.

  • Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

24 stycznia - 6 lutego 2022 r. 

  • Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

31 stycznia - 13 lutego 2022 r.

  • Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

14 - 27 lutego 2022 r.

  • Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
Więcej o: