Wrocław. Antyszczepionkowcy zakłócali szczepienia przed cmentarzem. Ułożyli krzyż ze zniczy

Przed wrocławskim Cmentarzem Kiełczowskim stanął szczepionkobus MPK. Poza chętnymi do otrzymania szczepienia przeciwko COVID-19, zjawiła się również grupa osób, która przeszkadzała w akcji szczepień. Na miejscu musiała interweniować policja.

Czwarta fala pandemii COVID-19 przybiera na sile. Zakażenia wirusem rosną, a w szpitalach już w październiku pojawił się problem braku łóżek dla chorych na koronawirusa. Mimo licznych apeli medyków i naukowców w sprawie szczepień, wiele osób neguje ich skuteczność. Do sytuacji zakłócenia przebiegu szczepień doszło w niedzielę 31 października we Wrocławiu.

Zobacz wideo Kiedy nastąpi szczyt zachorowań IV fali? Cholewińska-Szymańska: Może nastąpić to między 8 a 15 listopada

Wrocław. Zakłócanie akcji szczepień przed cmentarzem. Antyszczepionkowcy trzymali klepsydry informujące o śmierci ochrony zdrowia

Przed niektórymi cmentarzami w Polsce - w dni poprzedzające uroczystość Wszystkich Świętych stanęły punkty szczepień. Miały za zadanie umożliwić ludziom zaszczepienie się przeciwko COVID-19. We Wrocławiu przed cmentarzem przy ul. Kiełczowskiej stanął wówczas szczepionkobus MPK.

Manifestacje 'My zostajeMY'. Tak protestują PolacyManifestacje "My zostajeMY". Tak protestują Polacy [GALERIA]

Do sytuacji zakłócenia przebiegu szczepień przeciwko koronawirusowi doszło w niedzielę 31 października. Jak informuje Wyborcza.pl Wrocław, protestujący przeciwko szczepieniom. ustawili znicze przed autobusem oraz kolejką czekających do niego ludzi.

- Protestujemy aby przedstawić nowy rządowy program "dołącz do rodziny" i upamiętniamy 200 tys. nadprogramowych ofiar złej polityki rządu i szczepień. Nie ma naszej zgody na dzielenie Polaków i wprowadzanie jakiejkolwiek segregacji ludzi - przekazała Daria Koligot, organizatorka akcji z grupy Łącznik w rozmowie z serwisem Wrocław Nasze Miasto.

Więcej informacji o COVID-19 przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Uczestnicy akcji trzymali również klepsydry z napisem "śp Publiczna Służba Zdrowia. Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 2020-03-20 w wieku 82 lat zmarła Publiczna Służba Zdrowia. Uroczystości żałobne rozpoczną się w Cmentarz ul. Kiełczowska, Wrocław dnia 31.10.2021r. o godz. 14:30. Złożenie ciała do grobu po mszy św. na cmentarzu Cmentarz ul. Kiełczowska, Wrocław. O czym zawiadamiają obywatele w żałobie".

Wiceminister zdrowia Waldemar KraskaKraska o czwartej fali pandemii: Oczekiwałem, że Polacy będą mądrzy

Akcja przeciwko szczepieniom. Interweniowała policja

Podczas tego zdarzenia nie obyło się również bez interwencji policji. Jak informuje wrocławski portal, gdy jeden z uczestników akcji przeciwko szczepieniom włożył kierowcy MPK klepsydrę za wycieraczkę, na miejsce została wezwana Straż Miejska, a także Policja. Szczepienia kontynuowano.  

Więcej o: