USA. Wziął pożyczkę na walkę z COVID-19, kupił kartę Pokemon. Grozi mu do 20 lat więzienia

31-letni mężczyzna z Georgii (USA) wziął pożyczkę, która miała stanowić pomoc w związku z epidemią koronawirusa. W złożonym wniosku skłamał m.in. na temat zatrudnionych osób, a lwią część otrzymanych pieniędzy przeznaczył na zakup karty Pokemon. Teraz odpowie przed sądem.

Mężczyzna z Georgii (USA) otrzymał pożyczkę na pomoc w związku z pandemią koronawirusa. Ponad 57 tys. dolarów z otrzymanych pieniędzy przeznaczył na zakup kolekcjonerskiej karty Pokemon. Teraz grozi mu do 20 lat więzienia - podało w piątek ABC News.

Zobacz wideo Nie zatrzymał się do kontroli, zamiast tego próbował potrącić policjanta

USA. Dostał 85 tys. dolarów pożyczki, kupił sobie kartę Pokemon

Vinath Oudomsine, 31-latek z miejscowości Dublin w Georgii, składając wniosek o pożyczkę na walkę z COVID-19 do Administracji Małych Przedsiębiorstw (Small Business Aministrationa, SBA), poinformował, że jest właścicielem firmy oferującej "usługi rozrywkowe".

Skłamał jednak m.in. na temat liczby zatrudnionych przez siebie osób czy rocznych przychodów firmy. Przyznano mu 85 tys. dolarów, z czego 57 789 dolarów przeznaczył na zakup kolekcjonerskiej karty do popularnej gry Pokemon. Nie wiadomo, o którą dokładnie kartę chodzi, ani jak doszło do wykrycia oszustwa. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rzecznik KGP Mariusz CiarkaWszystkich Świętych. Rzecznik KGP: Łamanie obostrzeń może skończyć się grzywną

Jak przekazał w oświadczeniu pełniący obowiązki prokuratora w południowym dystrykcie Georgii David Estes, Oudomsine przyznał się do postawionego mu zarzutu oszustwa. Grozi mu do 20 lat pozbawienia wolności oraz nawet 250 tys. dolarów grzywny. Reprezentujący mężczyznę prawnicy odmawiają mediom udzielenia komentarza. (PAP)skib/ tebe/

Najdroższą sprzedaną dotychczas kartą Pokemon była pierwsza edycja Shadowless Holographic Charizard z 1999 roku. Została ona sprzedana za 369 tys. dolarów w grudniu 2020 roku - podaje portal ithardware.pl

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Flaga Izraela (zdjęcie ilustracyjne)Izrael. Pięcioletni zakaz wjazdu dla turystów ze sfałszowanym certyfikatem

Więcej o: