Czwarta fala COVID-19 się rozpędza. Coraz więcej uczniów uczy się zdalnie

Każdego dnia przybywa uczniów, którzy uczą się zdalnie. W Warszawie już co czwarta placówka oświatowa pracuje w systemie hybrydowym - podkreśla RMF FM.
Zobacz wideo Kiedy nastąpi szczyt zachorowań IV fali? Cholewińska-Szymańska: Może nastąpić to między 8 a 15 listopada

Jak informuje RMF FM, w piątek placówek oświatowych w Warszawie, które wyłączone są ze stacjonarnego nauczania, jest o 52 więcej niż dzień wcześniej. W stolicy częściowo zawiesiło zajęcia 118 podstawówek, 53 szkoły ponadpodstawowe, 4 szkoły specjalne i 21 przedszkoli. W trybie hybrydowym ze względu na stwierdzone zakażenia koronawirusem działa 196 z 750 stołecznych szkół i przedszkoli.

- Zajęcia zostały całkowicie zawieszone w dwóch placówkach - to wolska szkoła podstawowa i wolskie przedszkole, więc akurat trafiło na Wolę. Oczywiście to są wszystko zamknięcia na podstawie decyzji sanepidu - przekazała rozgłośni przedstawicielka stołecznego magistratu Marzena Wojewódzka.

Więcej informacji dotyczących koronawirusa znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Uczniowie przechodzą na nauczanie zdalne

Coraz więcej uczniów na nauczaniu zdalnym lub hybrydowym jest również w województwach śląskim i lubelskim. Jak podaje RMF FM, w tym pierwszym ogniska zakażeń koronawirusem stwierdzono w 141 szkołach. W czwartek placówek oświatowych, które musiały zawiesić tryb stacjonarny było 141, dzień wcześniej - 109.

Kuratorium informuje, że na Lubelszczyźnie już 9 proc. uczniów uczy się zdalnie. 462 placówki z ponad 3 tys. w regionie mają ograniczenia w funkcjonowaniu, z kolei całkowicie zawieszone zajęcia są w 24 szkołach (dzień wcześniej było ich 10).

Więcej o: