Czwarta fala COVID-19 się rozpędza. Coraz więcej uczniów uczy się zdalnie

Każdego dnia przybywa uczniów, którzy uczą się zdalnie. W Warszawie już co czwarta placówka oświatowa pracuje w systemie hybrydowym - podkreśla RMF FM.
Zobacz wideo Kiedy nastąpi szczyt zachorowań IV fali? Cholewińska-Szymańska: Może nastąpić to między 8 a 15 listopada

Jak informuje RMF FM, w piątek placówek oświatowych w Warszawie, które wyłączone są ze stacjonarnego nauczania, jest o 52 więcej niż dzień wcześniej. W stolicy częściowo zawiesiło zajęcia 118 podstawówek, 53 szkoły ponadpodstawowe, 4 szkoły specjalne i 21 przedszkoli. W trybie hybrydowym ze względu na stwierdzone zakażenia koronawirusem działa 196 z 750 stołecznych szkół i przedszkoli.

- Zajęcia zostały całkowicie zawieszone w dwóch placówkach - to wolska szkoła podstawowa i wolskie przedszkole, więc akurat trafiło na Wolę. Oczywiście to są wszystko zamknięcia na podstawie decyzji sanepidu - przekazała rozgłośni przedstawicielka stołecznego magistratu Marzena Wojewódzka.

Koronawirus we Włoszech (zdjęcie ilustracyjne)Włochy. Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie pacjenta numer 1

Więcej informacji dotyczących koronawirusa znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Uczniowie przechodzą na nauczanie zdalne

Coraz więcej uczniów na nauczaniu zdalnym lub hybrydowym jest również w województwach śląskim i lubelskim. Jak podaje RMF FM, w tym pierwszym ogniska zakażeń koronawirusem stwierdzono w 141 szkołach. W czwartek placówek oświatowych, które musiały zawiesić tryb stacjonarny było 141, dzień wcześniej - 109.

Kuratorium informuje, że na Lubelszczyźnie już 9 proc. uczniów uczy się zdalnie. 462 placówki z ponad 3 tys. w regionie mają ograniczenia w funkcjonowaniu, z kolei całkowicie zawieszone zajęcia są w 24 szkołach (dzień wcześniej było ich 10).

Profesor Krzysztof SimonProf. Simon apeluje o restrykcje na wschodzie kraju. Tam są dantejskie sceny

Więcej o: