Czwarta fala epidemii. Śląskie: 109 ognisk zakażeń w szkołach

Ogniska zakażeń koronawirusem były w środę w 109 szkołach województwa śląskiego - poinformowała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska. Liczba nowych zakażeń w regionie wyniosła w środę 517.
Zobacz wideo Kiedy nastąpi szczyt zachorowań IV fali? Cholewińska-Szymańska: Może nastąpić to między 8 a 15 listopada

- To dwa razy tyle, ile w ubiegłą środę, dynamika wzrostu zakażeń w regionie jest zauważalna - powiedział w środę 27 października wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Zapewnił, że region jest przygotowany, a decyzje odnośnie miejsc dla chorych na COVID-19 są podejmowane na bieżąco i z troską o to, by nie ograniczać dostępu do leczenia cierpiącym na inne choroby.

- Sytuacja jest jednak lepsza, niż rok temu o tej porze - zarówno pod względem liczby zakażeń, jak i hospitalizacji. To potwierdza skuteczność szczepień -  zaznaczył wojewoda.

Więcej informacji o epidemii koronawirusa w Polsce znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rekonstrukcja rządu w Pałacu Prezydenckim w WarszawieRekonstrukcja rządu. Oto nowi ministrowie [ZDJĘCIA]

Koronawirus w województwie śląskim. Zajętych jest 323 łóżek covidowych

W województwie śląskim jest obecnie 999 łóżek dla chorych na COVID-19, w tym 323 zajęte, oraz 58 łóżek respiratorowych, w tym 21 zajętych. W Szpitalu MSWiA w Katowicach leczonych było w środę 54 chorych, w tym trzech korzystających z respiratora, a w szpitalu tymczasowym przy lotnisku w Pyrzowicach - 70 chorych, w tym ośmiu na respiratorach.

Mieszkańcom województwa podano dotąd 4 603 840 dawek szczepionki przeciw COVID-19, liczba w pełni zaszczepionych to 2 107 236 osób. 

Autorka: Anna Gumułka

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Epidemia koronawirusa"Czy jak jestem zaszczepiona, to sanepid mnie 'nie widzi?" [WYJAŚNIAMY]

Więcej o: