Adam Niedzielski: Są wnioski do prokuratury ws. osób handlujących certyfikatami covidowymi

Razem z Ministerstwem Cyfryzacji, policją i innymi służbami operacyjnymi udało nam się namierzyć osoby, które rzeczywiście dopuszczały się handlu certyfikatami covidowymi. Są już wnioski do prokuratury - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

W czasie wtorkowej konferencji prasowej szef resortu zdrowia pytany był o działania organów ścigania wobec zachowań środowisk antyszczepionkowych, w tym m.in. przypadku podpalenia punktu szczepień w Zamościu, czy zakupu w Internecie certyfikatów covidowych.

Więcej informacji na temat epidemii koronawirusa na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Cholewińska-Szymańska o zamknięciu cmentarzy: Tam, gdzie jest dużo zachorowań, powinny być zamknięte

Koronawirus w Polsce. "Ta polityka dość skutecznie dzieli Polaków"

Niedzielski powiedział, że zjawisko handlu certyfikatami covidowymi jest przedmiotem zainteresowania jego resortu. - W tej chwili razem z Ministerstwem Cyfryzacji, policją i innymi służbami operacyjnymi udało nam się namierzyć osoby, które rzeczywiście dopuszczały się takiego handlu. To będzie karane z całą surowością. Są wnioski do prokuratury, do policji - poinformował szef MZ.

Przyznał, że nie została znaleziona osoba, która dopuściła się podpalenia punktu szczepień w Zamościu. Ocenił, że karanie tego typu zachowań powinno być przedmiotem surowej polityki państwa. - Tylko taką politykę w tym zakresie sobie wyobrażam - oświadczył.

Wspomniał również, że środowisko antyszczepionkowców grupuje osoby o skrajnie nacjonalistycznych poglądach, których działania rzekomo są częściowo finansowane spoza granic Polski.

W ocenie Niedzielskiego przypadki takie, jak w Zamościu, są elementem świadomej polityki. - Niestety, ta polityka dość skutecznie dzieli Polaków - stwierdził.

(PAP) Autor: Magdalena Gronek /mgw/ mir/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: