Warszawa. Szpital Południowy nie przyjmuje już nowych pacjentów. Kraska: Sytuacja jest dość poważna

Warszawski Szpital Południowy wstrzymał w poniedziałek przyjęcia nowych pacjentów. Powodem jest przede wszystkim obciążenie instalacji tlenowej. Większość osób tam leczonych to niezaszczepieni przeciwko koronawirusowi.

Szpital Południowy w Warszawie wstrzymał w poniedziałek przyjęcia nowych pacjentów - podał portal tvn24.pl na podstawie doniesień PAP.

W placówce leczonych jest obecnie 270 osób, w tym 42 przebywają pod respiratorami. Ratusz poinformował, że pacjenci szpitala to głównie osoby niezaszczepione.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

- Szpital Południowy praktycznie jest już zapełniony pacjentami, którzy nie są mieszkańcami Warszawy, to mieszkańcy Mazowsza. Świadczy to o tym, że mieszkańcy Warszawy wyszczepili się już i nie chorują w takich ilościach. Sytuacja w Szpitalu Południowym jest dość poważna, ponieważ tych miejsc brakuje - komentował w poniedziałek w "Gościu Wydarzeń" w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Przekop Mierzei WiślanejPrzekop Mierzei Wiślanej. Sztuczna wyspa niemal ukończona. [ZDJĘCIA]

Jak mówił wiceminister, w Szpitalu Południowym "przeciążona jest głównie instalacja tlenowa".

Waldemar Kraska zapowiedział, że zostanie uruchomiony "szpital tymczasowy, MON-owski na lotnisku, ten który poprzednio działał". - Tam jest 170 łóżek, 31 łóżek respiratorowych. Myślę, że to będzie następne miejsce, gdzie będą trafiali pacjenci zakażeni koronawriusem - wyjaśnił.

Zobacz wideo Co mówią niezaszczepione osoby, które przez COVID trafiają do szpitala?

Koronawirus. Sytuacja epidemiczna

Jak poinformowało w poniedziałek przed południem Ministerstwo Zdrowia, w Polsce odnotowano 2 950 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej nowych przypadków wykryto w województwach: mazowieckim - 736, lubelskim - 511, podlaskim - 253.

W szpitalach przebywa obecnie ok. 5 tys. pacjentów z koronawirusem. Ponad 400 chorych jest podłączonych do respiratorów.

Więcej o: