Abp Gądecki z apelem ws. obostrzeń: Zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli

O przestrzeganie norm i zasad sanitarnych w związku ze zbliżającymi się uroczystościami Wszystkich Świętych, zwłaszcza o noszenie maseczek w zamkniętych przestrzeniach, zaapelował w piątek przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Abp Gądecki zwrócił uwagę, że od kilku tygodni zauważamy w Polsce i na świecie szybki wzrost zakażeń koronawirusem, będący przejawem kolejnej fali pandemii. 

Zobacz wideo Reżyser "Można panikować" opowiada o nowym filmie "Nadzieja umiera ostatnia"

"Jak informują służby medyczne i sanitarne, sytuacja epidemiczna w naszej ojczyźnie jest zróżnicowana i w niektórych regionach Polski odnotowuje się większy wzrost zachorowań. Choć życie społeczne i gospodarcze zdają się toczyć w zwyczajnym rytmie, to należy pamiętać, że nie zakończyła się jeszcze walka z epidemią. Dlatego właśnie cały czas należy wykazywać się determinacją i konsekwencją w przestrzeganiu zaleceń sanitarnych" - napisał w apelu abp Stanisław Gądecki.

Więcej informacji nt. epidemii COVID-19 przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

"Mając na uwadze powyższe, w trosce o zdrowie i życie nasze oraz naszych bliźnich, w kontekście zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych, kolejny raz zwracam się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o przestrzeganie norm i zasad sanitarnych, zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych" – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Warszawa. Protest Strajku Kobiet w rocznicę wyroku Trybunału Konstytucyjnego ograniczającego prawo do aborcji Rocznica wyroku TK ws. aborcji. Protesty w kilkunastu miastach. [ZDJĘCIA]

Abp Gądecki podziękował również pracownikom służby zdrowia za ich wytrwałą i heroiczną służbę w walce z pandemią. "Ufam, że dzięki wspólnemu wysiłkowi uda się ocalić zdrowie i życie wielu osób" – napisał. (PAP)

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: