Nowe dane. Nieoficjalnie: 5706 nowych zakażeń koronawirusem i 59 zgonów

Informacyjna Agencja Radiowa podała nieoficjalnie nowe dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Z informacji agencji wynika, że w piątek Ministerstwo Zdrowia ogłosi ponad pięć tysięcy nowych zakażeń.

- Ostatniej doby zarejestrowano w Polsce 5706 nowych zakażeń koronawirusem i 59 zgonów - nieoficjalnie ustaliła Informacyjna Agencja Radiowa. Dla porównania w czwartek resort informował o 5592 zakażeniach i 46 ofiarach COVID-19.

Więcej na temat epidemii koronawirusa na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Co mówią niezaszczepione osoby, które przez COVID trafiają do szpitala?

Epidemia koronawirusa. W całej Europie rośnie liczba zakażeń koronawirusem

W kolejnych krajach Europy rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem. Po tym, jak w ostatnich miesiącach sytuacja na kontynencie poprawiała się, teraz władze niektórych państw znów nakładają restrykcje, by powstrzymać rozchodzenie się patogenu.

Najgorsza sytuacja na kontynencie panuje teraz w Rosji, gdzie każdego dnia na COVID-19 umiera ponad tysiąc osób. Władze wprowadzają na początku listopada bardzo restrykcyjny lockdown, włącznie z zakazem przychodzenia do pracy dla większości osób. Naukowcy twierdzą, że do Rosji dotarł już nowy wariant wirusa Delta Plus, który rozprzestrzenia się m.in. w Wielkiej Brytanii.

Wawel. Protest w miesięcznice pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich"Oni umierają na granicy". Kaczyński przyjechał na Wawel. Napotkał protest

Do połowy listopada potrwa lockdown, rozpoczęty właśnie na Łotwie. Zamknięte zostały sklepy, restauracje i szkoły, a nocą obowiązuje godzina policyjna. W poniedziałek restrykcje wprowadzi także Rumunia, gdzie odsetek nowych zgonów na COVID-19 jest teraz najwyższy na świecie. Zaszczepionych zostało tam zaledwie 10 procent społeczeństwa. Bułgaria oraz Maroko wprowadzają właśnie paszporty szczepionkowe, na wzór krajów Europy Zachodniej. Nowa Zelandia ma z kolei ogłosić zdjęcie niektórych restrykcji.

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 4 miliony i 921 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to 242 miliony. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

Wszystkich Świętych (zdjęcie ilustracyjne)Cmentarze będą otwarte 1 listopada? Jednoznaczna odpowiedź Niedzielskiego

Więcej o: