Tarnobrzeg. W szpitalu nie ma wolnych respiratorów. "Ponad 90 proc. pacjentów nie było szczepionych"

Na oddziale covidowym w Tarnobrzegu już w czwartek zajęte były wszystkie łóżka z respiratorami. W regionie tym z każdym dniem przybywa chorych. Z tego powodu szpital zapowiada zwiększenie liczby sprzętu.

Sytuacja dotycząca zakażeń na COVID-19 w październiku jest dynamiczna. Codziennie przybywa chorych, a w niektórych szpitalach zajęte są już wszystkie dostępne respiratory.

Zobacz wideo Co mówią niezaszczepione osoby, które przez COVID trafiają do szpitala?

Tarnobrzeg. Wszystkie miejsca z respiratorami są zajęte. Wolne jest tylko jedno łóżko dla chorego na COVID-19

Jak poinformował podkarpacki portal nowiny24.pl, sytuacja z zachorowaniami na koronawirusa w Tarnobrzegu niestety pogarsza się. Chorych przybywa w niezwykle szybkim tempie, a sprzęt medyczny już na tę chwilę jest zajęty przez potrzebujących. Na oddziale covidowym Wojewódzkiego Szpitala imienia Zofii Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu znajduje się obecnie pięć łóżek z respiratorami i w dniu 21 października wszystkie były już zajęte. Szpital dysponuje również 20 łóżkami dla pacjentów chorych na koronawirusa, z czego w ten dzień zajętych było 19.

Anestezjolog Krzysztof Stolarski, który pełni obowiązki dyrektora lecznicy, prosi o podkreślenie, że prawie wszyscy pacjenci, którzy znaleźli się na oddziale covidowym i obecnie walczą o życie nie zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19.

- Chorzy są w różnym wieku, od średniego do podeszłego. Ponad 90 proc. pacjentów w najcięższym stanie nie było do tej pory szczepionych. Natomiast dużo lżejszy przebieg choroby obserwujemy u osób, które wcześniej przyjęły szczepionkę. Apeluję, żeby nie lekceważyć zagrożenia i zaszczepić się - poinformował dyrektor szpitala.

Więcej informacji na temat koronawirusa przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Gigantyczne dynie z Istoku na Podlasiu Dynia gigant z podlasia. Z 605-kilogramowej "Barbary" zupy nie będzie

Tarnobrzeski szpital zwiększa liczbę łóżek na oddziale covidowym

Jak przekazał dziennikowi Krzysztof Stolarski, już 2 listopada 2021 roku szpital powiększy liczbę łóżek dla pacjentów na oddziale covidowym. Obecnie w placówce znajduje się 20 łóżek przeznaczonych dla osób chorych na koronawirusa, jednak już niedługo liczba ta zostanie zwiększona do 40.

Słowacja - mapa obostrzeń Słowacja wprowadza kolejne restrykcje. Zamknie część restauracji i hoteli

Z danych udostępnionych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w województwie podkarpackim 21 października potwierdzono 314 nowych zakażeń, natomiast dzień wcześniej - 20 października, odnotowano ich 259. W czwartek 21 października najwięcej zachorowań odnotowano w województwie lubelskim (1221) i mazowieckim (1048).

Więcej o: