Trzecia dawka szczepionki dla wszystkich pełnoletnich - jest decyzja. "W ciągu kilku tygodni"

"Za nami kolejne spotkanie z ekspertami Rady Medycznej. Wspólnie z szefem Ministerstwa Zdrowia Adamem Niedzielskim postanowiliśmy, że szczepienia będą mogły się rozpocząć w ciągu kilku tygodni" - napisał premier Mateusz Morawiecki w środę na Facebooku.
Zobacz wideo Ograniczenia dla osób, które nie chcą się szczepić? Komentuje prezes PSL

"Za nami kolejne spotkanie z ekspertami Rady Medycznej. Podczas dzisiejszego posiedzenia podziękowałem moim doradcom za ich rekomendację rozszerzenia grupy objętej szczepieniami dawką przypominającą" - napisał premier.

Jak dodał, "wspólnie z szefem Ministerstwa Zdrowia Adamem Niedzielskim postanowił, że szczepienia będą mogły się rozpocząć w ciągu kilku tygodni". "Kolejne dawki będą mogły przyjąć osoby powyżej 18 roku życia, u których od zakończenia podstawowego schematu szczepień upłynęło co najmniej 6 miesięcy" - podkreślił szef rządu.

Więcej informacji na temat pandemii koronawirusa na stronie głównej Gazeta.pl

Morawiecki: Zachęcam do szczepienia się!

Premier poinformował, Rada Medyczna dyskutowała o "wzbierającej" czwartej fali COVID-19, konieczności przyspieszenia procesu szczepień i obowiązkowych szczepieniach dla personelu medycznego. Omawiano także pomysły nowych zasad zabezpieczenia oddziałów szpitalnych przed transmisją wirusa i planowane inwestycje w polską sieć szpitali zakaźnych.

"Przypominam wszystkim o potrzebie przestrzegania obowiązujących obostrzeń - szczególnie na terenach o podwyższonym ryzyku, i oczywiście zachęcam do szczepienia się!" - napisał Morawiecki.

autorka: Agata Zbieg/PAP

koronawirus: aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: