Koronawirus w Polsce. Dane na temat zakażeń będą opóźnione. "Z uwagi na chwilową awarię"

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę, że dobowe wyniki dotyczące sytuacji edpiemiologicznej w Polsce będą opublikowane z opóźnieniem. Resort nie podał jednak informacji, o której mniej więcej należy spodziewać się danych na 20 października.
Zobacz wideo Co zachęciłoby Polaków do zaszczepienia się przeciw COVID-19?

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

"Z uwagi na chwilową awarię systemu dzisiejsze dane dot. zakażeń koronawirusem przekażemy z opóźnieniem" - napisało Ministerstwo Zdrowia. Informacja ta pojawiła się na Twitterze resortu po godzinie 9.

Wczoraj, we wtorek 19 października, resort informował o 3 931 zakażeniach koronawirusem i aż 64 ofiarach COVID-19. Był to najwyższy wynik czwartej fali epidemii w Polsce, a także najwyższy wzrost danych od 12 maja.

Koronawirus w Polsce. Rada Medyczna zarekomendowała podawanie dawki przypominającej osobom pełnoletnim

"Rada Medyczna rekomenduje wszystkim osobom, które ukończyły 18 lat, podanie dawki przypominającej szczepionki przeciw COVID-19, nie wcześniej niż sześć miesięcy od ukończenia szczepień podstawowych" - napisała rada działająca przy premierze Mateuszu Morawieckim.

Wawel. Protest w miesięcznice pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich"Oni umierają na granicy". Kaczyński przyjechał na Wawel. Napotkał protest

Wcześniej, w połowie września, rada wydała rekomendacje, by szczepionkę przypominającą (tak zwany "booster") otrzymywały osoby powyżej 50 lat oraz pracownicy ochrony zdrowia, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentami. 

Zgodnie z wtorkowymi danymi, od 27 grudnia ub.r., gdy w Polsce rozpoczęła się Narodowa Akcja Szczepień przeciwko koronawirusowi, podano 38 322 505 dawek tych preparatów. W pełni zaszczepione, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, są w Polsce 19 741 503 osoby.

Koronawirus (zdjęcie ilustracyjne)Wlk. Brytania ogłosiła wariant AY4.2 koronawirusa. Pojawił się też w Izraelu

Więcej o: