Ministerstwo o zakażeniach: 3 931 nowych przypadków, zmarły 64 osoby z COVID-19. "Wzrost o prawie 85 proc."

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, jakich danych dotyczących epidemii koronawirusa należy spodziewać się we wtorek 19 października. W raporcie ma pojawić się liczba niemal czterech tysięcy nowych przypadków.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

We wtorek 19 października wiceminister zdrowia wziął udział w rozmowie w Polskim Radiu. Waldemar Kraska poinformował, że należy spodziewać się dziś 3 932 nowych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Resort ma poinformować też o 64 ofiarach COVID-19.

- Jeżeli porównamy to do ubiegłego wtorku, to jest wzrost o prawie 85 proc., czyli widzimy, że ten trend wzrastający utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Także niestety 64 osoby zmarły - przekazał. Zgodnie z danymi resortu, wtorkowa liczba zakażeń będzie najwyższą od 12 maja - wówczas dobowa liczba przypadków wyniosła 4255.  

Zobacz wideo Ograniczenia dla osób, które nie chcą się szczepić? Komentuje prezes PSL

Waldemar Kraska o wtorkowych danych nt. epidemii koronawirusa

Wiceminister zdrowia dodał, że w ciągu ostatniej doby do szpitali trafiło kolejnych 328 osób. - W tej chwili są zajęte łóżka przez pacjentów z COVID-19 na poziomie 3592 łóżek, czyli widzimy, że nie tylko przybywa zakażonych, ale też pacjentów, którzy muszą być hospitalizowani - mówił Kraska.

Polityk uważa, że dane te powinny zacząć przemawiać zwłaszcza do osób, które do tej pory nie zdecydowały się na przyjęcie szczepionki przeciwko koronawirusowi. - Te osoby, które wahają się przed szczepieniem, powinny natychmiast udać się do punktu szczepień i to szczepienie wykonać - apelował Waldemar Kraska.

Wawel. Protest w miesięcznice pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich"Oni umierają na granicy". Kaczyński przyjechał na Wawel. Napotkał protest

Koronawirus w Polsce. Kiedy przypadnie szczyt czwartej fali COVID-19?

W poniedziałek Waldemar Kraska przedstawiał też przewidywania resortu zdrowia na temat rozwoju sytuacji epidemiologicznej w kraju. - Z naszych informacji i prognoz wynika, że szczyt czwartej fali pandemii przypadnie na koniec listopada i początek grudnia. Jednak do końca bym się nie przywiązywał do tej informacji, bo poprzednie fale pokazały, że pandemia nie czyta naszych prognoz - powiedział Kraska. 

Tak jak we wtorek, polityk apelował też udział w szczepieniach przeciwko COVID-19. Wiceszef resortu zdrowia zauważył, że ostatnia mutacja koronawirusa SARS-CoV-2 (wariant Delta), zmniejszył czas od momentu zakażenia do wystąpienia poważnych objawów choroby. Skutkuje to tym, że pacjenci szybciej trafiają do szpitali w ciężkim stanie. 

Pandemia koronawirusaŁotwa wprowadza miesiąc lockdownu. Zamknięte szkoły, sklepy, restauracje

Więcej o: